19.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

PEYGAMBER EFENDİMİZİ” MEHMET EMİN AY’DAN DİNLEDİK

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediyesi tarafından 2014 yılı kültür ve sanat yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve Şair, Yazar ve Televizyon Programcısı Serdar Tuncer’in sunduğu ‘Kalbe Düşünce” adlı programa konuk olan Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Peygamber Efendimizin hayatı ve birçok güzel yönünü anlattı.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen güzel etkinlikte, Peygamber Efendimizin hayatı, sahabeleriyle olan münasebetleri, toplum hayatına olan güzel örnek yaşantısı, aile hayatı ile Kerbela Hadisesi ve Ehli Beyte olması gereken muhabbetin nasıl olması gerektiği konularını Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’dan dinledik.

Serdar Tuncer’in, kendisine has güzel üslubuyla şiirlerini seslendirdiği programda ayrıca Sanatçı Cihan Yıldız ekibiyle güzel bir müzik dinletisi sundu.

Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, sohbet öncesi yaptığı kısa açıklamada, kendisinin Bileciklilerle buluşmasına vesile olduğu için Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, başta olmak üzere Başkan Vekili Nihat Can ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

”Güzel Osmanlı’nın güzel ili olan Bilecik’te olduğum için çok mutluyum” ifadelerini kullanan Mehmet Emin Ay, ”Ayrıca İl Müftümüz, şehrimizde ilim ve irfana hizmet eden din görevlilerimiz ve bu salonu gönülleriyle dolduran siz değerli kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Bu gece İnşallah her konuda rehberimiz olan Peygamber Efendimizin güzel hayatından güzel örnekleri paylaşacağız” dedi.

Serdar Tuncer ise Bilecik’te her hafta değerli bir konuğu Bilecik’te ağırlayacaklarını belirterek, Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya bu anlamda verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Tuncer, önümüzdeki ay olan 19 Aralık tarihinde Prof. Dr. Saadettin Ökten ile Hazreti Mevlana’yı konuşacaklarını belirtti.

Programda Belediye Başkan Vekili Nihat Can, Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’a bir çiçek taktim ederek, fotoğraf çektirdi.

Programın sonunda vatandaşlarımıza Aşure ikramı yapıldı.

DSC_2224 DSC_2269 DSC_2297

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.