3.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

Ramazan Ayı Mukabeleleri Başlıyor.

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından 3 yıldır sürdürülen Ramazan’ı Şerif Mukabeleleri ile mahallelerimiz bu yıl da ramazan ayını bereketli geçirecek.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın büyük önem ve destek verdiği Ramazan’ı Şerif Mukabeleleri,mahallelerimizdeki mutluluk ve huzura vesile olmanın yanı sıra, komşuluk ilişkilerini güçlenmesini sağlıyor.

Bilecik Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü Görevlisi Gassal Fatma Yılmaz, mukabeleler hakkında yaptığı açıklamada güzel bir çalışmayı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın projenin gerçekleştirilmesinde büyük katkılar sağladığını dile getiren Yılmaz, Başkan Selim Yağcı’ya teşekkür ederek, şunları söyledi:

”Üç yıldır mezarlıklar müdürlüğünde gassal olarak görev yapmaktayım ve üç yıldır üç konağımızda mukabeleler, okutuluyordu. Gelen güzel talepler ve olumlu tepkiler üzerine bu yıl da 6 tane konağımızda mukabeleler okutacağız. Bu kapsamda, Hürriyet mahallesi, Beşiktaş Mahallesi, kültür kongre merkezi, İsmetpaşa Mahallesi Ertuğrulgazi Mahallesi ve TOKİ’de bayanlarımıza yönelik, mukabelelerimiz olacak ve bütün bayan hemşehrilerimiz bu güzel programa katılabilirler. Mukabele saat ve tarihleri bilgisi, mahalle konaklarımızdaki afiş ve bilgilendirme metinlerinde mevcut. Bütün konaklara broşür asıldı ve mahalle muhtarlarına dağıtıldı. Bu hizmetimiz, belediyemizin ücretsiz hizmetidir. Belediye Başkanımız Selim Yağcı’nın destekleri ile yapılıyor. Mübarek aya giriyoruz her açıdan. İnşallah güzel bir şekilde rabbim tamamına erdirsin.” dedi.

MUKABELELERLE MAHALLELERİMİZDEKİ KOMŞULUK İLİŞKİLERİ CANLANIYOR

Bilecik Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü olarak doğumdan ölüme vatandaşlarımızın her anında yanında olabilmek düşüncesiyle yola çıktık. Bayanlar çok güzel tepkiler veriyor her yıl mukabele sayımız artıyor. Özellikle İsmetpaşa ve TOKİ olsun ortalama 100 ile 150′yi buluyor. Başka konaklarımızda da bu yönde talepler geliyok. Özellikle kültür ve kongre merkezinde olsun istiyorlar. Amacımız, bayanlarımızı, manevi anlamda birbirine yakınlaştırmak ve dayanışmayı sağlamaktır. Malum biliyorsunuz mahallelerde komşuluk ilişkileri zayıflıyor. Bayanlarımız, böyle güzel bir ortamda Kuranı kerim okurken birbirleriyle dayanışma içerisinde de oluyor. Komşuluk ilişkiler gelişiyor. 11 ayın Sultanı Ramazanı Şerifi bu mukabelelerle taçlandıyoruz, renklendiriyoruz. Bilecik Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığıyla bütün bayanlarımızı davet ediyor mahalle konaklarına mukabeleye bekliyoruz.” dedi.

bilecik-dereşemsettin-köyü-ayı-paniği DSC_0095-600x400 DSC_0085-600x400

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.