26.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

Rusya’da ofis açmayacak

- Reklam -
- Reklam -

Twitter Başkan Yardımcısı Colin Crowell, Rusya’da şimdilik ofis açmayı planlamadıklarını fakat bu ülkede bir temsilci bulundurmayı düşündüklerini söyledi.

Temaslarda bulunmak için Rusya’ya gelen Twitter yetkilileri, Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Araçları Federal Denetleme Servisi (Roskomnadzor) Başkanı Aleksandr Jarkov ile bir araya geldi.

Görüşmede konuşan Crowell, Rusya’nın mevcut internet yasasını, bu yasanın uygulanmasını ve bu konuda gelecekte yapılması planlanan girişimleri öğrenmek istediklerini belirtti.

Rusya’daki faaliyetleri konusunda da konuşan Crowell, “Şimdilik ofis açmayı planlamıyoruz. Fakat bu ülkeye gerektiğinde yetkili mercilerin sorularını yanıtlamak için bir temsilci atayacağız” dedi.

Aleksandr Jarkov ise Twitter tarafından Rusya’ya atanacak temsilcinin gerektiğinde ilgili devlet kurumlarının sorularını yanıtlayacağını ve Roskomnadzor ile Twitter arasında aracılık yapacağını kaydetti.

Twitter, Rusya aleyhine yayın yapan bazı hesapların bu ülkede erişimini engelleyecek

Görüşmeyi basın mensuplarına değerlendiren Jarkov, Crowell ile Rusya aleyhine yayın yapan Twitter hesaplarını da görüştüklerini söyleyerek “Crowell, Ukrayna’nın ‘Sağ sektör’ü de dahil, bölücü yayınlar yapan yaklaşık 10 kurumun hesabını Rusya’da engelleyeceklerine dair söz verdi” diye konuştu.

Jarkov, blog yazarlarıyla ilgili hazırlanan yasa tasarısının çeviri metninin müzakere edilmek için Twitter’e gönderileceğini sözlerine ekledi.

kaynak:Trthaber

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.