1.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş Bilecik’te

- Reklam -
- Reklam -

Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Bilecik Sağlık Sen Şube açılışı için Şehrimize geldi. Yapılan açılışa, Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Bilecik İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Metin Çırak,Bilecik Halk Sağlığı Müdürü Ömer Balcı, Sağlık Sen Bilecik İl Başkanı İrfan Yelken ve Bilecik Şubesi üyeleri katıldı.

Şube açılışında konuşma yapan Memiş;

Türkiye’nin güçlü bir ülke olmasını istemeyen küresel güçlerin, Türkiye üzerinde akılalmaz oyunlar oynamak istediklerini, Gezi eylemleri ile başlattıkları ve 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarıyla bu süreci devam ettirmek istediklerini ifade eden Memiş, millet iradesine müdahale etmek istediklerini ve bu sürecin başarıyla sonuçlanmadığını, planlarının yine bozulduğunu memnuniyetle ifade ettiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi kurguladıkları ayaklanmaların, mezhepler üzerinde oynadılakları oyunların da başarıya ulaşmadığını, toz pembe olan Ülkemizin son günlerine baktığımızda Ülkeyi kan gölüne çevirmek isteyen, Milletimizin birliğini beraberliğini bozmak isteyen küresel güçlerin oyunlarıyla maalesef karşı karşıya kaldığımızı ifade etti. Konuşmasına Türkiye de Sağlıkta yüzde 39 lar gibi düşük olan memnuniyetin yeni Türkiye de sağlıktaki memnuniyetin yüzde 76 lara kadar yükseldiğini söyleyerek devam eden Memiş “Bir memnuniyetten bahsediliyor ama bu memnuniyetten bahsederken sağlık çalışanlarına teşekkür ötesinde bir iyilik neredeyse yapılmadı sendikamızın almış olduğu kazanımlar dışında. O zaman bu önümüzdeki yeni dönemde sağlık çalışanlarının yeni Türkiye’de yeni bir dönüşüme ihtiyacın olduğu kesin. 13 Mayıs tarihinde 12 Mayıs Hemşireler günü dolayısıyla yapmış olduğumuz bir toplantı vardı o toplantıya Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanını Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman Başbakandı davet etmiştik hemşireler günü programımıza ve orada gür bir sesle şunu ifade ettik, evet sağlıkta bir başarı var, sağlıkta bir memnuniyet var bu başarıyı sağlayan sağlıkta dönüşümün gerçek mimarları sağlık çalışanları ama sağlık çalışanları bu dönüşümde hak ettiklerini alamadılar onun için de öncelikle biz sağlık çalışanlarına yıpranma payı istiyoruz dedik. Yıpranma payı talebimimizi yaparken de şöyle bir örnekle yola çıktık. Bir kaza yerine ambulans gidiyor polis gidiyor polisin olmadığı yerde jandarma gidiyor, olay yerini temizlemek için itfaiye gidiyor, haber yapmak için gazeteciler gidiyor bütün meslek mensuplarının yıpranma payı var ama sağlık çalışanlarının yıpranma payı yok. Biz sağlık çalışanlarına yıpranma payı istiyoruz dediğimizde sayın Cumhurbaşkanımız orada kürsüde sağlık çalışanlarına 5’yılda bir yıpranma payı verilmesi noktasında çalışma yapılması talimatını verdi.” dedi.

Açılışta, Sağlık Sen Bilecik İl Başkanı İrfan Yelken, Memiş’e üzerinde Osmanlı Arması’nın bulunduğu tablo hediye etti. Genel Başkan Memiş, İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz’a ve Halk Sağlığı Müdürü Ömer Balcı’ya plaket takdimiyle program sona erdi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.