12.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

ŞANLIURFA MUHTARLAR DERNEĞİ’NDEN ZİYARET

- Reklam -
- Reklam -

Şanlıurfa Muhtarlar Derneği Başkanı İbrahim Halil Haktankaçmaz ve üyeleri Bilecik’i ziyaret etti.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, PelitözüGölparkta muhtarlarla bir araya gelerek, Bilecik’in tarihi, coğrafi ve kültürel yapısı hakkında bilgi vererek, Bilecik denildiğinde ilk akla Osmanlı ve Osmanlı’nın kurulduğu topraklar geldiğini söyledi.

Bilecik’in en büyük zenginliğinin tarihi dokusu olduğunu ifade eden Vali Nayir, şunları kaydetti:

“Bilecik bölgenin küçük illerinden olmasına rağmen tarihi ve sanayi yönüyle ağırlığı daha fazladır. 300’e yakın sanayi tesisi var ve ağırlıklı olarak toprak sanayisi bulunuyor. Toprağımızdaki üç ana hammadde seramik yapımı için uygun. Büyükşehirlere yakın olma avantajını iyi kullanıyoruz. Üretilen ürünlerin çoğunluğu ihraç edilmektedir. İşsizliği olmayan bir şehrimiz. İşsiz varsa, işini beğenmeyenlerdir. Tarım olarak da zengin bir iliz. 4 ayrı coğrafi bölgede toprağı olan tek şehirdir.”

1994-1999 yılları arasında Şanlıurfa’da görev yaptığını hatırlatan Vali Nayir, “Bu tür geziler Bilecik’in tanınmasına vesile oluyor. Başka bölgeleri tanımak gerekir. Anadolu coğrafyasındaki diğer kültürleri de bilmek ve ufkumuzu genişletmemiz lazım. Gittiğiniz yeri hem tanıyorsunuz hem de kendinizi tanıtıyorsunuz” dedi.

Dernek Başkanı Haktankaçmaz da Vali Nayir’in misafirperverliğinden büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Vali Nayir, ziyaret anısına heyete, Bilecik’i tanıtıcı çeşitli hediyeler verdi. Heyet daha sonra Şeyh Edebali Türbesi, Söğüt Ertuğrul Gazi Türbesi ile Dursun Fakıh türbesini ziyaret etti.

muhtar1 muhtar2

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.