18.4 C
Bilecik
Cuma, Ağustos 5, 2022

Sebze Üretim Seferberliği Projesi İlk Hasadını Verdi

- Reklam -
- Reklam -

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu ‘Sebze Üretim Seferberliği’ projesi çiftçiye destek olmaya devam ediyor. Yaklaşık 2 ay önce Bilecik Belediyesi’nin projeye ortak olmasıyla, Bilecik’te üretim yapan çiftçiler de projeden faydalanmaya başladı. Bilecik Belediyesi, tam 118.750 adet sebze fidesini, köy ve mahalle muhtarları ile koordineli bir şekilde çalışarak çiftçilere ulaştırdı.

 

Fidelerin hasat dönemine gelmesiyle birlikte Bekdemir Köyü’nde yapılan hasada Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, Bekdemir Köyü Muhtarı İsmail Bağırgan ve Küplü Köyü Muhtarı Hüseyin Demirbaş ile katılan Başkan Semih Şahin projeden oldukça memnun olduğunu belirtti. Fidelerin dağıtımından hasadına kadar süreci yakından takip ettiğini belirten Başkan Semih Şahin,”2 ay kadar önce çevre köylerimize dağıttığımız fideler ürünlerini vermiş durumda.” ifadelerini kullanarak sözü Muhtar İsmail Bağırgan’a bıraktı.

 

Projeden çok memnun olduklarını ifade eden Bağırgan, ”Fideler inşallah seneye erken gelir, bunu daha iyi bir performansa bağlarız.” şeklinde sözlerine devam etti. Bağırgan’ın ardından söz alan Küplü Köyü Muhtarı Hüseyin Demirbaş, “Çiftçilerimiz baya verim aldılar, pazarda dahi satıyorlar. Memnunlar. Güzel bir proje. Seneye inşallah devamını bekleriz.” sözleriyle projeden memnun olduklarını ifade etti.

 

Desteklerinden dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve yetkililere teşekkür eden Başkan Semih Şahin, bu tür projelerin şehrimizde daha çok uygulanması için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.