8.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

ŞEHRİMİZİ HER ALANDA DEĞERLİ SİMGELERLE DONATIYORUZ

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, şehir merkezinde yapımı gerçekleştirilen, Şehit Asker Anıtı hakkında yaptığı açıklamada, ”Şehrimizi her alanda değerli simgelerle donatıyoruz” dedi.

Başkan Selim Yağcı, Şehit Asker Anıtı çalışmalarını yerinde inceleyerek, bilgi aldı.

Gelinen noktada Bilecik’in şehir mobilyalarını oluşturma ve zenginleştirme çalışmalarını gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Selim Yağcı, şunları söyledi:

”Şehit Asket Anıtı, ilimizin sembol anıtlarından birisi olarak çarşı merkezimizde yer alıyor. Belediyemizin şehri güzellerştirme, şehir mobilyalarını oluşturma ve şehrin marka değerlerini belirleme noktasındaki çalışmalarımız tüm hızıyla devam diyor. İlk dönemde yapmış olduğumuz şehit asker anıtımızı yeni bir düzenlemeyle daha anlamlı bir düzenlemeyle yeniliyoruz. Ay ve yıldızdan oluşan anıtımızda, Cenabı Hakkın yüceliğini simge edecek ismi şerifinin yanı sıra 16 Türk devletimizin varlığını da gösterecek olan 16 tane ışık simgesi bulacağız. Buraya konulacak şehit asker anıtımız ile şehadetin önce köklü bir temelden gelişi, Selçuklu medeniyeti ile Osmanlı medeniyeti ve daha sonrasında Türkiye Cumhuriyetini simgelize eden üç ayak sağlam bir şekilde yer alıyor. Şehitliğin ancak bayrak uğruna, vatan millet uğruna ve din uğruna yapılacağını simgelize eden anıtımızı, yenileyerek ve zenginleştirerek, bir çalışma ortaya koyduk. Burada şehit askerimiz yine Türk bayrağı ve silahı ile dik duruşunu sergileyecek.”

ŞEHRİN MARKA DEĞERLERİNİ OLUŞTURMA YÖNÜNDE ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Gerçekleştirilen çalışmalar hakkında olumsuz sonuç çıkarmaya çalışanların olmasından dolayı üzüldüğünü dile getiren Başkan Selim Yağcı, şehrin marka değerlerini oluşturma yönünde çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

”Şehrin marka değerlerini oluşturma yönündeki çalışmalarımız için yapılan polemiklere üzülüyorum ve gülüyorum. Yani her olaydan olumsuz bir sonuç çıkarmaya çalışanlara acıyorum ben bu noktada. Bizim yapmış olduğumuz şehrimizin güzelliğine güzellik, iyiliğine iyilik katmaktır. İnsanımızı daha iyi temsil etmektir. Artık şehirler görsel simgeleriyle tanınır hale geldi. Bizde burada şehrimizin daha önceden planladığımız şekliyle iyileştirme çalışması gerçekleştirdik. Yalnız kalan bir anıtı zenginleştirdik ve halkımızın bu anlamda görsel duygularını manevi duygularını daha güçlendirdik ve şehrimize de farklı bir hava kazandırmış olduk. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun.”

DSC_0380 DSC_0387 DSC_0389

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.