18.4 C
Bilecik
Pazar, Mayıs 15, 2022

SELİM YAĞCI TDBB YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE TEKRARDAN SEÇİLDİ

- Reklam -
- Reklam -

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI TDBB YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE TEKRARDAN SEÇİLDİ

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) 4. Olağan Genel Kurulu’nda, yapılan seçimler ile tekrar yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantı; TDBB Başkanı Karaosmanoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili ve TDBB’nin Kurucu Genel Başkanı Erol Kaya, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve Azerbaycan Adalet Bakanlığı Yerel Yönetimler Çalışma İş Merkezi Başkanı Mehdi Selimzade tarafından açılışı gerçekleştirilen “Osmanlı Belgelerinde 1. Dünya Savaşı ve 100. Yılında Çanakkale Zaferi” sergisiyle başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda ayrıca TDBB’nin tanıtım filmi, Türkçe ve İngilizce olarak gösterildi.

Birlik Başkanı Karaosmanoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye’de son günlerde herkesin yüreğini yakan acı olayların yaşandığını, şehit düşen polis, asker ve kamu görevlilerini saygıyla selamladığını ifade ederek, “Ruhları şad olsun” dedi.

Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu, bu tür karışıklıkların ve saldırıların üstesinden gelebilecek gücü bulunduğunu dile getiren Karaosmanoğlu, “Bunlara asla pabuç bırakmayacağız. Allah hepsine rahmet eylesin, mekanları cennet olsun” diye konuştu.

Kurul, faaliyet, denetim ve mali raporunun sunumuyla devam eden toplantıda, Birlik tüzüğünün bir maddesinde yapılan değişikliğin ardından, kapanan bazı belediyelerin üye aidat borçlarının silinmesi oy birliğiyle kabul edildi. Kurulda daha sonra birlik organlarının seçimine geçildi. İbrahim Karaosmanoğlu, yeniden birlik başkanlığına seçildi. Karaosmanoğlu ve yeni yönetim kurulu, 2015-2018 yılları arasında görev yapacak. Gerçekleştirilen seçimde Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, tekrar yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı gerçekleştirilen toplantı ve yapılan seçimler hakkında yaptığı kısa değerlendirmede Bilecik’in, TDBB yönetim kurulunda üye olarak tekrar temsil edileceğini belirterek, alınacak kararlarda ve elde edilecek güzel sonuçlarda Bilecik’in de söz sahibi olacağını kaydetti.

Toplantı, katılımcıların aile fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.