SELİM YAĞCI’NIN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

24 Ocak 2022 - 07:43

SELİM YAĞCI’NIN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

SELİM YAĞCI’NIN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
Son Güncelleme :

19 Ekim 2015 - 15:09

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 19 Ekim 1829 yılında kurulmuş olan Muhtarlık Teşkilatının Muhtarlar Gününü kutlayan bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Selim Yağcı mesajında; Muhtarlar Konfederasyonun talebi üzerine Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu‘nun talimatıyla 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak belirlenmesi noktasında genelge yayınladığını hatırlatarak, şunları aktardı:

”Toplumumuzda çok önemli işlevleri olan ve yerel yönetimin temel ayaklarından biri olan Muhtarlık idaresi, yüzyılları aşkın bir süredir görev yapan büyük bir teşkilattır. 2. Mahmut zamanından itibaren devam eden bir teşkilat olan Muhtarlık, gününümüz toplumunda da halen önemli ve güzel işlevleri yerine getirmeye devam ediyor. Belediyeler ve halkın arasında önemli bir köprü görevi gören Muhtarlıklarımız aynı zamanda halkın sesi olmaktadır. Yerel yönetimlerin temel yardımcılarında olan muhtarlıklarımız bu önemli işlevlerden olsa gerek, yüzyıllardır halen görev yürütüyor. Bilecik Belediyesi olarak muhtarlarımızın taşıdığı sorumluluk ve önemin bilincinde olarak, hareket ediyoruz. Belediyemizin çalışma ve projelerini her an muhtarlarımızın bilgisine sunduğumuz gibi, muhtarlarımız da bu anlamda vatandaşlarımıza birer iletici konumunda yer alıyor. Yine aynı şekilde Bilecik Belediyesi olarak, muhtarlarımızın talep ve görüşlerini değerlendiriyor ve bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Diğer yandan Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından muhtarlar konfederasyonunun talebi değerlendirilmiş ve bu yıldan itibaren her 19 Ekim tarihi Muhtarlar Günü olarak kutlanacağı bildirilmiştir. Bu güzel duygu ve düşüncelerle bütün muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum.”