16.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

Şeyh Edebali Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu 40. yılında.

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik’te Şeyh Edebali Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nun 40. kuruluş yıldönümü kutlandı.
Şeyh Edebali Üniversitesi spor salonunda yapılan kutlamada konuşma yapan Rektör Prof.Dr.İbrahim Taş; “Meslek yüksekokullarının kuruluş amaçlarının en önemlisi bölge sanayisinin kalkınmasında ara insan gücüne duyulan ihtiyacı karşılamaktır. Meslek yüksekokulumuz bugün itibariyle birçok bölümüyle görevi yerine getirmektedir. Bundan sonra da üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde ihtiyaç duyulan alanlarda yeni programlar açılması yönün çalışmalarımız devam edecektir. Amacımız, meslek yüksekokulumuzun bölgesel kalkınmaya olan katkısını daha da yukarılara çıkarmaktır.” dedi.
Törende konuşma alan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı; “40 yıl önce atılan bir meslek yüksekokulu tohumu bu gün Şeyh Edebali Üniversitesini meydana getirdi. Temennim geleceğe umutla bakan gençlerin yetişmesine beşiklik etmektir.” dedi.

Meslek Yüksek Okulunda 16 programda toplam 2 bin 670 öğrencinin olduğu ve 40 akademisyen personelin bulunduğu bildirildi. Program derslerde yapılan proje standlarının gezilmesiyle son buldu.

1 2 3 4

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.