Siber Saldırıda Son Trend: DDoS - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

9 Aralık 2021 - 07:19

Siber saldırıda son trend: DDoS

Siber saldırıda son trend: DDoS
Son Güncelleme :

15 Eylül 2014 - 15:54

Siber saldırganların bugün itibariyle en çok tercih ettikleri saldırı şekilleri arasında başı çeken DDoS saldırıları, İnternet’e bağlı tüm kamu kurumu ve şirketleri felce uğratabiliyor. Küresel Pazar araştırma ve strateji danışmanlığı şirketi Frost&Sullivan, bugüne kadar yapılmış en geniş kapsamlı DDoS güvenliği pazarı araştırmasında, saldırı boyutları, sıklığı ve hacminin beş yıl öncesine göre birkaç misli arttığını ortaya koydu.

Kamu kuruluşları ve şirketlerin veri bütünlüğü, gizliliği ve hizmetlerinin sürekliliğini tehdit eden DDoS saldırıları, çok yüksek bant genişliği gerektiren yüksek miktarda trafik üreterek ağlara yönelik saldırılar ya da tespit etmesi daha güç olan uygulama katmanına yönelik saldırılar yoluyla gerçekleştiriliyor. Genç yaştaki bilgisayar korsanlarının sadece hobi amacıyla bile gerçekleştirebildiği bu saldırılar, kurban kuruluşun iletişim kanallarını doldurmak için çok büyük hacimsel saldırılar ya da sunucu kaynaklarını tüketmek için uygulama katmanı saldırıları kullanılarak yapılıyor.

Araştırmacı kuruluş Frost&Sullivan, kuruluşlara DDoS savunmasında karma ve katmanlı bir yaklaşım getirmelerini öneriyor. Frost&Sullivan, rapora konu olan araştırma ve analizlere dayanarak Arbor Networks’ü 2014 Global DDoS Etkilerini Azaltma Piyasası Liderlik Ödülü’ne layık gördü.  

kaynak:trthaber