19.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

Söğüt İlçemizde Ceviz Fidanı Dağıtım Töreni

- Reklam -
- Reklam -

Söğüt İlçemizde Ceviz Fidanı Dağıtım Töreni
Söğüt İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün hazırladığı “Ceviz Fidanı Dağıtım Projesi” kapsamında Söğüt Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği desteği ile temin edilen ceviz fidanları, İlçe Müdürlüğü hizmet binasında gerçekleştirilen törenle çiftçilere dağıtıldı.
Ceviz Fidanı Dağıtım Törenine, Söğüt Kaymakamı Mitat GÖZEN, Söğüt İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zafer DERYA, İlçe Müdürlüğü Personeli ve çiftçiler katıldı.
Söğüt Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından desteklenen ceviz fidanları %30’u çiftçi tarafından karşılanmak üzere 12 köyden 43 çiftçimize 2767 adet fidanın dağıtımı yapıldı. Pedro ve Chandler çeşitlerinde dağıtımı yapılan fidanlar piyasa araştırması sonucu Balıkesir ili Bandırma ilçesinden temin edilmiştir.
Törende konuşma yapan Kaymakam GÖZEN, “Çiftçilerimizin ilgi ve gayreti için kendilerine teşekkür ediyorum, hayırlı olsun, dilerim firesiz olarak, dikilecek fidanlarımızın hepsi meyveye duracak, ilçemizin üretimine, çiftçimizin bütçesine önemli katkı sağlayacaktır.” dedi.
Çiftçilere fidanlarının dağıtılmasıyla tören sona erdi.

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.