Söğüt Şenliklerin De Kürsüyü Devirenler Serbest Bırakıldı - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

5 Aralık 2021 - 01:57

Söğüt Şenliklerin de Kürsüyü Devirenler Serbest Bırakıldı

Söğüt Şenliklerin de Kürsüyü Devirenler Serbest Bırakıldı
Son Güncelleme :

15 Eylül 2014 - 16:05

733’ncüsü kutlanan Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenliklerinde güne damgasını vuran “Kürsü” zanlıları çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşması’nın ardınan Büyük Birlik Partisi Genel başkan Mustafa Destici’ye konuşma hakkı verilmemesi üzerine Destici, şenliklerin olduğu alana inmiş ve o sırada Babası aynı zamanda BBP MYK üyesi ve İstanbul İl Başkan Yardımcısı olan Ö.M beraberindeki İ.T ve İ.T Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşma yapacağı Kürsü’yü devirmiş ve gözaltına alınmışlardı. Yaşanılan bu olayın tam da Sunucu Serdar Tuncer’in birlik ve beraberlik mesajı vermesinde sırasında olması büyük bir tepki toplamıştı.

Söğüt Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan zanlılar ise Söğüt Adliyesinde bugün çıkarıldıkları savcılık makamınca serbest bırakıldılar. Emniyet’ten savcılığa götürülen şahıslardan İ.T’nin çıkışta BBP’ye ait olan el hareketini yapması ise gözlerden kaçmadı.

Yaşanılan bu olaylar sonrasında Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, kürsüyü deviren şahsın kendilerinden olmadığını ifade etmişti.