13.4 C
Bilecik
Pazartesi, Haziran 27, 2022

SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI

- Reklam -
- Reklam -

SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI

Sosyal Güvenlik Haftası çerçevesinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Celalettin Ateş ve beraberindekiler, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etti.
Vali Nayir, Ateş ile birlikte İl Müdür Yardımcıları ve beraberindekileri kabulünde, kendisini ziyaret eden kurum çalışanlarına teşekkür ederek, haftalarını kutladı ve sosyal güvenliğin önemine değindi.
Çalışma hayatında, trafik ve afetlerde zorunlu sigorta sistemi getirildiğini ifade eden Vali Nayir, şöyle konuştu:
“Vatandaşlarımız, sıkıntılarının çözümünü büyük ölçüde devletten beklemektedir. Getirilen zorunlu sigorta sistemiyle ödenen primler karşılığı yardımlar alınmaktadır. Bu durum, sosyal devlet ilkesinin gereğidir ve birçok ülkede bizde olduğu gibi uygulanmaktadır. Devletin topladığı sosyal güvenlik primleri değerlendirilip, sigortalıların ihtiyaçlarında kullanılmaktadır. Sosyal güvenlik kurumuna düşen görev ise, primlerin tahsilatlarını takip etmek ve sigortalıların sağlık, işsizlik ve emeklilik gibi konulardaki taleplerini karşılamaktır. Bu hafta dolayısıyla toplumda sosyal güvenlik bilinçlenin oluşmasına ve gelişmesine katkı sağlamalısınız. Özellikle öğrencilerimize konunuzu anlatmalısınız.”
SGK İl Müdürü Ateş de SGK’yı tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, sosyal güvenlik kavramını toplumun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşları hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla Sosyal Güvenlik Haftasının kutlandığını bildirdi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.