18.4 C
Bilecik
Cuma, Ağustos 5, 2022

Su Kesintiye Uğratılmayacak Kira Talep Edilmeyecek

- Reklam -
- Reklam -

Su Kesintiye Uğratılmayacak Kira Talep Edilmeyecek. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 81 il valiliğine koronavirüs tedbirleri kapsamında gönderilen genelge belediye ve bağlı kuruluşların içme suyu hizmetlerinin su borcu da dahil olmak üzere hiç bir suretle kesintiye uğratılmayacağını kaydederken, koronavirüs önlemleri kapsamında İl Özel İdareleri ve belediyelerce işletilen ve geçici olarak faaliyetleri durdurulan iş yerlerinden kira talep edilmeyeceğini, kira sözleşmelerinin uzatılıp, kira borçları erteleneceğini kaydetti.

Koronavirüs önlemleri kapsamında Bilecik’te dahil olmak üzere 81 ilde bazı işletmelerin geçici olarak faaliyetlerinin durulmasına karar verilmiş ve ardından valiliklere gönderilen genelge ile bu işletmelerin faaliyetleri durdurulmuştu.

Bilecik’te geçici olarak faaliyetleri durdurulan işletmelerin sahipleri kira, kredi ve borç ödemelerini yapmakta zorlanacaklarını ifade etmişlerdi.

Buna ilişkin olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 81 ile genelge gönderildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 81 ile koronavirüs tedbirleri kapsamında gönderilen genelge ile Bilecik’te de belediye ve bağlı kuruluşların içme suyu hizmetlerinin su borcu da dahil olmak üzere hiç bir suretle kesintiye uğratılmayacağı, ayrıca İl Özel İdareleri ve belediyelerce işletilen ve geçici olarak faaliyetleri durdurulan iş yerlerinden kira talep edilmeyeceği, kira sözleşmelerinin uzatılıp, kira borçları erteleneceği bildirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 81 il valiliğine koronavirüs tedbirleri kapsamında gönderilen genelgeye ilişkin olarak twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

81 il valiliğimize gönderdiğimiz koronavirüs önlemlerini içeren genelge kapsamında, belediyelerimiz ve bağlı kuruluşların içme suyu hizmetleri, su borcu da dahil olmak üzere hiçbir suretle kesintiye uğratılmayacak.

İl Özel İdareleri ve belediyelerce işletilen ve koronavirüs önlemleri kapsamında geçici olarak faaliyetleri durdurulan iş yerlerinden bu süre zarfında kira talep edilmeyecek, kira sözleşmeleri uzatılacak ve kira borçları ertelenecektir.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.