20.4 C
Bilecik
Çarşamba, Ağustos 10, 2022

Taşkesen: Kimler sivil itaatsizlik yapanlara göz yumuyor?

- Reklam -
- Reklam -

Türk Büro Sen Bilecik İl Temsilcisi Cüneyt Taşkesen, ”Sivil itaatsizlik nedir? Kimler sivil itaatsizlik yapıyor? Ve kimler sivil itaatsizlik yapanlara göz yumuyor?” diye sordu.

Memur-Sen tarafından, kamuda kılık kıyafet yasağının kaldırılmasına yönelik başlatılan ‘Özgürlük İçin 10 Milyon İmza’ kampanyasının ardından bazı sendika üyelerinin sivil itaatsizlik kararı alamaya kalkıştığını ifade eden Taşkesen;

”Türkiye’de hiç sorun kalmamış gibi, memurlar her türlü sosyal ekonomik hakkını almış bitirmiş, sadece sorun olarak memurun sakalı bıyığı kravatı ve kıyafeti kalmış gibi, neymiş sendika olarak sivil itaatsizlik kararı alıp iş yerlerine sakalla ve kravatla geleceklermiş. Yahu adama sormazlar mı 3 yıldır kurumlara nasıl geliyorsunuz diye. Hiçbir yasal düzenleme olmamasına rağmen yasak olmasına rağmen hangi kurumların amirleri göz yumuyor. Bu bir suç değil mi? Resmi kurumlarda sivil itaatsizlik yapanların memurlar arasında ayrımcılık yaptığını ve kimlerin bu kişileri kolladığını merak ediyoruz.” dedi.

Etiketler:
- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.