16.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

TEK RUMELİ TV ÇEKİM İÇİN İLÇEMİZDEYDİ

- Reklam -
- Reklam -

Türk kültürünü, gelenek, görenek, örf ve adetlerini ekranlara taşıma gayretinde olan Tek Rumeli TV, Osmaneli tarihi konakları çekimleri için ilçemizdeydi.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ile işbirliği içerisinde de olan Tek Rumeli TV, Söğüt, Pazaryeri ve Bilecik’ten sonra çekimlerini ilçemizde tamamladı. Necla Hanım Konağı’nda gerçekleşen röportajda Belediye Başkanımız YMM Münür ŞAHİN, göreve geldiği günden itibaren yaptığı faaliyetleri ve gerçekleştireceği projeleri dile getirdi. Böylece güzel ilçemiz Osmaneli’nin kısa sürede çok farklı bir konuma geleceğini öne sürdü.

Aynı zamanda Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesine konu olan, Osmaneli’nin meşhur ayvasından yapılan Ayva Lokumunun yapım aşamasını da Sağlık İşleri Müdür Vekilimiz Abdullah TETİK, belediyemize ait satış mağazasında dile getirdi.

İlçemizin tarihi değerlerinin, konaklarının, Rüstem Paşa Cami’nin ve kilisenin konu alındığı program kapsamında ilçemizde Osmanlı Kadınlarının Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Semiha AHRETLİK ve çalışma arkadaşlarını ağırladık. Onlarla birlikte ilçemizdeki Osmanlı sivil mimari örneği konaklarımızı, Rüstem Paşa Camimizi, kilisemizi ve turizmde ilçemizin geleceği konumu konuştuk. Osmanlı kültürünü, mutfağını, kıyafetlerini, gelenek ve göreneklerini ilçemizde yeniden canlandırmanın yollarını konuştuk.

Bugün itibariyle çekimleri ilçemizde tamamlanan Tek Rumeli Televizyonu Sultanlar Köprüsü 3 programı önümüzdeki hafta içi yayında olacaktır.

1-IMG_9090 2-IMG_9093 5-IMG_9115 7-IMG_9145 8-IMG_9154

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.