TEMİZ ÇEVREM – TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

5 Aralık 2021 - 04:52

TEMİZ ÇEVREM – TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

TEMİZ ÇEVREM – TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ
Son Güncelleme :

05 Mayıs 2015 - 9:51

TEMİZ ÇEVREM – TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca 1-7 Mayıs 2015 tarihleri arasında tüm yurtta temizlik seferberliği başlıyor.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın, tüm Valiliklerimize gönderdiği yazı ile 1-7 Mayıs 2015 tarihleri arasında, tüm Türkiye’de Belediyelerin ve İl Özel İdarelerinin rutin faaliyetleri dışında, halkın ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla bir temizlik seferberliği yapılması, böylece toplumda çevre konusunun sosyokültürel bir olguya dönüşmesi amaçlanmıştır.

 

Bilecik’te Temizlik Seferberliği

 

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bilecik’te de tüm ilçe ve kasabalarda söz konusu kampanya dâhilinde temizlik çalışmaları yapılacaktır. Gönüllü vatandaşlarımızın, öğrencilerimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın katılımlarıyla gerçekleştirilmesi planlanan temizlik seferberliği için tarih ve temizlik yapılacak yerler Valiliğimizde gerçekleştirilen bir toplantı ile belirlenmiştir. Buna göre İlimizde kampanyanın başlangıcını 3 Mayıs Pazar günü Dodurga Belediyesi yapacaktır. Dodurga belde şenlik alanında yapılacak etkinlikten sonra Söğüt Belediye Başkanlığınca 04.05.2015 tarihinde Ertuğrulgazi Türbesi ve civarında temizlik kampanyası yapılacaktır.

 

Bilecik Belediye Başkanlığınca 05.05.2015 tarihinde Merkez ilçe Kent Ormanı’nda, Bozüyük Belediye Başkanlığınca 06.05.2014 tarihinde Bozüyük Kent Ormanında, Yenipazar Belediye Başkanlığınca ise 07.05.2015 tarihinde Atatürk Anıtı Alanı çevresinde temizlik kampanyası yapılacaktır. Diğer ilçe ve beldelerde ise kampanya tarihleri ve temizlik yapılacak yerler kısa sürede belirlenerek ilgili Belediyelerin internet sayfaları ve anonslarla kamuoyuna duyurulacaktır. Saat 15.00 olarak belirlenen etkinlik başlangıç saatinde, tüm vatandaşlarımızın desteklerini bekler, saygılar sunarız.

 

 

Murat AKAT

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü