Ticaret Bakanlığından Sanal Ticaret Akademisi - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

24 Ocak 2022 - 07:03

Ticaret Bakanlığından Sanal Ticaret Akademisi

Ticaret Bakanlığından Sanal Ticaret Akademisi
Son Güncelleme :

20 Mart 2020 - 9:10

Ticaret Bakanlığından Sanal Ticaret Akademisi. Sertifikalı eğitimlerin yer aldığı uzaktan eğitim platformu Sanal Ticaret Akademisi ücretsiz olarak kullanıma sunuldu. Bilecik’te de kendisini bu noktada geliştirmek isteyen kullanıcılar sisteme giriş yaparak çeşitli konularda ücretsiz uzaktan eğitim alabilecek.

Türk ticaret ve ihracat ekosisteminin güçlendirilmesi amacıyla, girişimci, esnaf, sanatkar, öğrenci, çalışanlar ve kariyerlerine katkı sağlamak isteyen tüm vatandaşlara yönelik sertifikalı eğitimlerin yer aldığı uzaktan eğitim platformu Sanal Ticaret Akademisinde internet üzerinden akademi.ticaret.gov.tr adresinden ulaşan kullanıcılar çeşitli branşlardaki eğitimlere ücretsiz bir şekilde ulaşabilecek.

Türk ticaret ve ihracat ekosisteminin güçlendirilmesi amacıyla, kariyerine katkı sağlamak isteyen tüm vatandaşlara yönelik sertifikalı eğitimlerin yer aldığı uzaktan eğitim platformu Sanal Ticaret Akademisinde; Dış Ticaret, Girişimcilik, İç Ticaret, Brexit Sonrası Teknik Düzenlemeler, Çok Taraflı Ticaret Kuralları, Damping ve Sübvansiyon, E -Ticarete Giriş, Elektronik Ticaret, Geçici İthalat Rejimi, Gümrük Eşya Takip ve Analitik Performans Programı, Gümrüklerle İlgili Temel Kavramlar, Hizmet Sektörüne Sağlanan Devlet Destekleri ve Hususi Damgalı Pasaport Uygulamaları, İhracatta Devlet Destekleri, Menşe, Mersis, Nasıl İhracatçı Olunur, Rekabet Hukuku, Sahra Altı Afrika’da İş Yapmak, Serbest Bölge Uygulamaları, Sınır Ötesi E -Ticaret, Ticaret Bakanlığı Yurtdışı Birimleri İle İletişimde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar, Ticarette Teknik Engeller, Ticari İşletmelerin ve Şirketlerin Kuruluş İşlemleri, Tüketici Hakları& Tüketici Hakem Heyeti, Türk EXİMBANK İhracatın Finansmanı ve Alacak Sigortası, Türkiye’de Sebze – Meyve Ticareti ve Türkiye’de Şirket Türleri konularında eğitimler veriliyor.

internet üzerinden uzaktan eğitim almak isteyenler ve bu konularda kendisini geliştirmek isteyenler için tamamen ücretsiz olacağı belirtilen ‘Sanal Ticaret Akademisi’ Ticaret Bakanlığı uzmanlarınca büyük bir titizlikle, video, animasyon ve infografikler oluşturularak hazırlandı.

Sanal Ticaret Akademisi ile ilgilenen üyelerimizin, detaylı bilgiye ve platforma akademi.ticaret.gov.tr linkinden ulaşmaları rica olunur.

Ücretsiz eğitimleri görüntülemek isteyen vatandaşlar E-Devlet kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapabiliyor.