TIR’da çıkan Yangında 6 Kişi Hastanelik Oldu - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

9 Aralık 2021 - 07:29

TIR’da çıkan yangında 6 kişi hastanelik oldu

TIR’da çıkan yangında 6 kişi hastanelik oldu
Son Güncelleme :

03 Mart 2019 - 21:05

Bilecik’te kimyasal madde yüklü TIR’da çıkan yangında 6 kişi hastanelik oldu

Bugün Bilecik’te bir fabrikanın içindeki çinko yüklü TIR’da bilinmeyen bir nedenle yangın çıkmış. Yangını fark eden vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine Bilecik Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri sevk edilmişti. Su ile söndürülemediği için, çinko yüklü TIR’da çıkan yangına, itfaiye ekiplerinin müdahalesine izin verilmemişti.

Fabrika personelince TIR’ın dorsesinde yüklü çinkonun yandığı bölüm iş makineleriyle alınarak farklı bir noktaya taşındı. Bu esnada 6 işçi  dumandan etkilendi.

İtfaiye ekiplerinin de hazır bulunduğu olayda, yanan kimyasal madde olduğu için olay yerine Bilecik AFAD ve Çevre Şehircilik Müdürlüğüne bağlı ekipler de sevk edildi. Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) prosüdürünün uygulandığı olayda çinko olarak bahsedilen kimyasal maddeden Çevre Şehircilik Müdürlüğü ekiplerince numune alındı ve incelenmek üzere götürüldü.

Yanan kimyasal maddeden çıkan dumandan etkilenen 6 işçi 112 Acil Sağlık ekiplerince Bilecik Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kimyasal maddeden etkilenen 6 işçinin 48 saat gözlem altında tutulacağı öğrenildi.