26.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

Tohumlar Minik Ellerde Canlanıyor

- Reklam -
- Reklam -

İl Müdürlüğümüzün okul çağındaki çocukları bilinçlendirme, farkındalık oluşturma amacıyla yola çıktığı eğitim seferberliğinin 26.12.2014 tarihindeki durağı Bilecik Anaokulu oldu. Çocuklarda küçük yaşta tarım bilincini oluşturmak, tohumlardan üretimin gerçekleştiğini göstermek amacıyla Bilecik Anaokulu öğrencileri nohut tohumları ile ekim yaptı.

İl Müdürlüğümüz personellerinden Ziraat Mühendisi Nur İŞLER, Ziraat Mühendisi Hilal YILDIZ ve Sosyolog Gülşah KAVKA tarafından gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere öncelikle çeşitli bitkisel üretim tohumları tanıtıldı. Tohumların büyümesi için gerekli koşullardan bahsedildi. Tohumları büyük bir ilgi ve merakla inceleyen öğrenciler tükettikleri gıdaların tohumlardan üretildiğini öğrendiler. Plastik bardaklara hazırlanan tohum yatağına konulan nohut tohumları ile ilk yetiştiricilik deneyimlerinin heyecanını yaşadılar.

Tohum ekiminin ardından anaokulu öğrencilerine Ziraat Mühendisi Nur İŞLER tarafından “Sağlıklı ve Doğru Beslenme” konulu sunumu gerçekleştirerek kahvaltının önemi, sağlıklı aperatifler ve beslenme çantasında neler olması gerektiği gibi konular hakkında bilgiler verildi. Geleceğin miniklerinin gelecekte sağlıklı bir nesil oluşturabilmesi adına Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak bitkisel ve hayvansal gıdaların üretimi, güvenilir gıda tüketimi, dengeli beslenme, toprak, su, bitki ve hayvanların korunması ve israfın önlenmesi v.b konularda eğitim çalışmalarımızla üzerine düşen vazifemizi yerine getirme gayretlerimiz devam etmektedir.

IMG_4107 IMG_4136 IMG_4158 IMG_4159

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.