27.4 C
Bilecik
Cuma, Ağustos 19, 2022

TOKİ KONUT VE İŞYERİ PROJESİNDE İMZALAR ATILDI

- Reklam -
- Reklam -

OSMANELİ TOKİ KONUT VE İŞYERİ PROJESİNDE İMZALAR ATILDI

Osmaneli Belediye Başkanı YMM Münür Şahin’in girişimleriyle İstanbul Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile bir süredir devam eden bir dizi görüşmeler neticesinde Osmaneli’nin merkezine yeni bir soluk getirecek konut ve ticaret projesinde imzalar atıldı. İmzaların atılmasıyla proje kesin bir şekilde hayata geçti.

Osmaneli Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasındaki proje görüşmeleri bir süredir devam ediyordu. Yapılan görüşmeler sonuç verdi ve Osmaneli’nin merkezine yapılacak 1 kat iş yeri 6 kat 96 konut olmak üzere toplam 7 kattan ve üç bloktan oluşan proje TOKİ tarafından onaylandı.

Onaylanan proje, Osmaneli’nin merkezinde Ziraat Bankası yanından başlayarak mevcut düğün salonunu da içine alacak, yaklaşık 6.500 metrekarelik alan üzerinde Geleneksel Osmaneli Evleri ve Rüstem Paşa Camii mimarisine uygun olarak inşa edilecek. Yapılması onaylanan konut ve iş yeri projesi TOKİ proje ofisince hazırlandı. Yaklaşık üç ay sonra TOKİ, Osmaneli’nde inşaata başlayacak. Konut ve işyerleri için başvurular ise kesin maliyetler belirlendikten sonra başlayacak.

Osmaneli TOKİ Konut ve İşyeri Projesi hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı YMM Münür Şahin, “Osmaneli ilçemizde 96 daire ve işyerinden oluşacak TOKİ konutları ile ilgili imzayı geçtiğimiz hafta içerisinde atarak, projeyi kesinleştirdik. Her projede olduğu gibi TOKİ konutları projesinde de izlenecek belirli bir süreç var. İlk önce konutların ihalesi yapılacak. Değerlendirme aşamasından sonra ihaleyi kazanan firmaya yer teslimi olacak. Yaklaşık üç ay sürecek olan bu süreçten sonra inşaatlara başlanacaktır. Bu süreç sonunda TOKİ Osmaneli ilçemizde yapacağı dairelerin ve konutların maliyetlerini belirleyecektir. Maliyetler belli olduktan sonra TOKİ konutlarının ve işyerlerinin satışlarına başlayacaktır. Belediye olarak TOKİ’nin yapmış olduğu konutların satışında TOKİ idaresine destek vereceğiz. Ziraat Bankası ve düğün salonunu kapsayan yaklaşık 6.500 metrekarelik alanda konutların yanı sıra bir de çarşı oluşacaktır. Konutlar mimarisi ile son yıllarda Turizmde öne çıkmayı hedefleyen Osmaneli ilçemize büyük değer katacaktır. Mimari olarak da Osmaneli konakları ile uyum sağlayacak bir projeyi ortaya çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.