16.4 C
Bilecik
Cumartesi, Haziran 25, 2022

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

- Reklam -
- Reklam -

BİLECİK BELEDİYESİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Bilecik Belediyesi bünyesinde çalışan 44 kadrolu işçinin bir yıllık mali ve sosyal haklarına yönelik sözleşmesi imzalandı.

Belediye Başkanlığında gerçekleştirilen imza töreninde Belediye Başkanı Nihat Can ve

Hizmet İş Sendikası Ege Bölge Başkanı Ahmet Özen, sözleşmeyi imzaladı. Buna göre; Belediyemiz bünyesinde çalışan 44 kadrolu işçi için ücret ve diğer mali, sosyal haklarına yüzde 20 oranında zam yapılmış oldu.

Belediye Başkanı Nihat Can imzalanan sözleşmenin, işçilerimiz ve şehrimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Bilecik Belediyesi olarak daima işçinin ve emekçinin yanında yer aldıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Nihat Can, şunları söyledi:

‘’Bilecik Belediyesi ile yine belediyemiz bünyesinde çalışan işçi kardeşlerimizin üyesi olduğu Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası-Hizmet İş arasında hazırlanan 1 yıllık Toplu İş Sözleşmemizi imzaladık. Öncelikle yaptığımız sözleşmenin; işçi kardeşlerimize, Belediye Başkanlığımıza ve şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Geçmiş hayatında uzun yıllar işçilik yapan biri olarak her zaman işçi kardeşlerimizin yanındayız ve emeklerine saygımız çok büyük. Bu anlamda Belediye Başkanlığımızın da imkan ve bütçesini baz alarak, Belediyemiz bünyesinde çalışan 44 kadrolu işçi kardeşimize; ücret ve diğer mali, sosyal haklarına yüzde 20 oranında zam yaptık. Sözleşmede yer alan bütün temsilcilere teşekkür ediyor, sözleşmenin tekrar hayırlı ve uğurlu olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Hizmet İş Sendikası Ege Bölge Başkanı Ahmet Özen ise Belediye Başkanı Nihat Can’a katkıları dolayısıyla teşekkür ederek; ‘’Bizler 8 yıldır Bilecik Belediyesi ile birlikte çalışıyoruz. Bu süre zarfında daha önceki Belediye Başkanımızda olduğu gibi şimdi de Belediye Başkanımız Nihat Can ile birlikte büyük bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz sözleşme gayet iyi ve güzel bir sözleşme. Bundan dolayı da ben kendim ve arkadaşlarım adına Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da yine aynı bu şekilde uyum içinde olarak, şehrimiz ve ülkemiz için güzel çalışmalar gerçekleştiririz’’ ifadelerini kullandı.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.