Toplum Gönüllüleri Sokak Hayvanları Için Kampanya Başlattı - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

24 Ocak 2022 - 05:44

Toplum Gönüllüleri Sokak Hayvanları için kampanya başlattı

Toplum Gönüllüleri Sokak Hayvanları için kampanya başlattı
Son Güncelleme :

20 Ocak 2015 - 16:25

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde öğrenim gören Toplum Gönüllüleri, final haftalarında olmalarına rağmen, soğuk kış günlerinde donma ve aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya olan sokak hayvanları için kampanya başlattılar.
Başlatılan kampanya kapsamında, Yaklaşık 50 Gönüllü, çeşitli malzemelerden kendi imkanları ile yaptıkları yuvaları belirledikleri çeşitli noktalara bırakarak yuvalara da mama vermeyi ihmal etmediler.
Tüm vatandaşların bu konuda duyarlı olmalarını isteyen gönüllüler, Bilecik’in çeşitli noktalarına bıraktıkları bu yuvaları gören vatandaşlardan yuvaların önlerine mama bırakmalarını istediler.
Toplum Gönüllüleri Bilecik koordinatörü Ezgi Bağcı yaptığı açıklamada, bireysel olarak başlattıkları bu kampanyayı toplumsal bir etkinliğe dönüştürmek istediklerini ifade ederek, şunları söyledi, Sosyal medyada hashtag’ler oluşturduk. Bunlardan en önemlisini de ‘Onlar da Üşüyor Kampanyası’ olarak lanse ettik. Bir hayvansever derneği ile köpük ve straforlardan yuvalar yaptık. Yuvalara yem koyarak bunları kentin bazı bölgelerine bıraktık. Vatandaşların bu konuda bilinçlenmesini istiyoruz. Soğuk havalarda ve zor koşullarda karın altında yiyecek bulamayan hayvanlar için yem ve su yardımı yapmalarını istiyoruz. Soğuk havalarda üşüyen sokak hayvanları için geçici de olsa korunabilecekleri yuvalar yaparak misafir edilebilecek bilinç uyandırmayı hedefliyoruz. Türkiye’ye bunu yaymaya çalışıyoruz. İnsanlarımız, yuvaların önüne mama bırakabilir. Böylece sokak hayvanları hem korunabilecekleri bir yuvaya sahip olur hem de aç kalmaz. Yuvaları koyabileceğimiz gönüllü bahçeler arıyoruz.” dedi.
5oaXVd indir sss