27.4 C
Bilecik
Cuma, Ağustos 19, 2022

TOPLUM YARARINA PROGRAMI BAŞVURULARI BAŞLADI

- Reklam -
- Reklam -
Bilecik Belediyesi ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Bilecik Müdürlüğü tarafından hazırlanan Toplum Yararına Programı kapsamında imzalanan protokol gereği yapılacak işçi alımı başvuruları başladı.
İmzalanan protokol kapsamında, Toplum Yararına Programı (TPY) ile 80 kişi, 6 ay boyunca Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilecek çalışmalarda faaliyet göstermek üzere başvuru yapabilecek.
Başvurular sonucunda programa katılan işçiler, Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki peyzaj ve düzenleme çalışmalarında faaliyet gösterecek.
Toplum Yararına Programına başvurmak isteyen adaylar, İŞKUR Bilecik Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.
Başvurular, 3 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar yapılmakla birlikte gerekli müracaat sayısının elde edilmemesi durumunda müracaat tarihleri uzatılacaktır.
Başvurularda belirlenen şartlar aşağıdaki gibidir:
1- TYP’ye başvuracak katılımcıların, kurumun o yöredeki İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine kayıtlı işsiz durumunda olmaları, en az 18 yaşını tamamlamış olmaları, herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (açıköğretim öğrencileri hariç), (Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.) emekli ve malul aylığı almamaları gerekmektedir.
2 – Bir katılımcı, yüklenici ile düzenlenen TYP’lerden en fazla on sekiz ay yararlanabilir.
3 – Bir katılımcı on iki ay içerisinde ayrı ayrı olarak veya bir defada en fazla dokuz ay TYP’den yararlanabilir.
4 – Bir katılımcı aynı gün başvuruları başlayan TYP’lerden yalnızca birisine müracaat edebilecektir.
5 – Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre aynı hanede oturan kişilerden şartları sağlayan herkes başvuru yapabilir ancak bir kişi katılımcı olarak belirlenecektir.
Ek alanı
- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.