TRT 1 EKRANLARINDA BİLECİK YER ALACAK - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

18 Ocak 2022 - 22:33

TRT 1 EKRANLARINDA BİLECİK YER ALACAK

TRT 1 EKRANLARINDA BİLECİK YER ALACAK
Son Güncelleme :

28 Ocak 2017 - 7:53

TRT 1 EKRANLARINDA BİLECİK YER ALACAK

Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik, ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ adlı program ile bütün güzelliklerini sunacak.

Bilecik Belediyesi tarafından şehrimizde ağırlanan TRT 1 ve Bekir Develi, Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş geleneksel yemek tariflerini, Anadolu insanının misafirperverliğini ve yöre kültürünü ekrana taşımaya devam ediyor.
Ekranların sevilen yüzü Bekir Develi’nin sunduğu TRT1 ekranlarında 28 Ocak Cumartesi günü saat 18:30’da yayınlanacak “Bekir Develi ile Annemin Yemeği” programı Bilecik’in Kızıldamlar köyüne misafir olacak.
Geçimini hayvancılık ve bamya, kestane kabağı gibi tarım ürünleriyle sağlayan ve 330 nüfuslu Selanik muhacirlerinin yaşadığı Kızıldamlar köyünde, 70 yaşındaki Emine nine, torunu Elif’e “Patlıcan Kenarı” ve “Tahinli Kabak Tatlısı”nı öğretecek.
Programda ayrıca Kızıldamlar Kültür Derneğinin çocuk folklor ekibi de Bilecik çiftetellisi eşliğinde minik bir gösteri sunacak.

Bilecik’i, ilçe, belde ve köylerindeki güzellikleri ile ekrana taşıyacak olan programın daha sonraki bölümlerinde Bayırköy Sarmaşık Mahallesi ile Bilecik Çukurören Köylerindeki güzellikler yer alacak.

Bekir Develi’nin renkli sunumuyla Annemin Yemeği’nde 28 Ocak Cumartesi günü saat 18.30′ da TRT1 ekranlarında yayınlanacak.