15.4 C
Bilecik
Perşembe, Haziran 23, 2022

TURİZM ACENTELERİ BİLECİK’İN ARDINDAN OSMANELİ, SÖĞÜT, BOZÜYÜK VE PAZARYERİ’NDEKİ GÜZELLİKLERİ KEŞFETTİ

- Reklam -
- Reklam -

T.C. Kalkınma Bakanlığı, Bilecik Belediyeler Birliği, Bilecik Belediyesi ve BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) ile ortaklaşa hazırlanan Turizm Projeleri ve Fizibiliteleri kapsamında birbirinden ünlü turizm acenteleri yetkilisi, Bilecik’in ardından Osmaneli, Söğüt, Bozüyük ve Pazaryeri’ndeki güzellikleri keşfetti.

Bilecik’in mevcut Turizm kaynaklarının ortaya çıkarılması amacıyla gerçekleştirilen iki günlük Bilecik programında seyahat acenteleri temsilcileri ilimizi, ilçeleri, beldeleri ve köyleriyle tanıma fırsatı buldu.

Bu kapsamda oluşan turizm potansiyelini yerinde görmek, incelemek ve programlarına alarak paket turları oluşturmak adına BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ) ve Bilecik Belediyesi ortaklaşa gerçekleştirilen Bilecik Info Gezi Programı Bilecik Pelitözü Gölpark’ta Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı,Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri Tamer Değirmenci, Kültür ve Turizm İl Müdürü Seyfettin Topsoy, Bursa’lı basın yayın organı temsilcileri ve acente temsilcilerinin katıldığı büyük bir programla başladı.

 

TURSAB’a ( Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) bağlı Turizm ve Hava Yolları Acentelerinden oluşan 50 kişilik heyet; hem gezi hem de araştırma ve bilgilenme adına Bilecik’e gelerek, zengin turizm kaynaklarını yerinde inceleme fırsatı buldu.

 

İlk ayağı Bilecik Pelitözü Gölpark’ta kahvaltı ile başlayan info gezide Bilecik Belediye Başkanı Selim YAĞCI, Bilecik’in Kültür ve Turizm çalışmaları ve projeleri hakkında detaylı bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

 

Ardından Osmanlı’nın Manevi Kurucusu Şeyh Edebali Türbesini ziyaret eden heyet, Bilecik Belediye Sarayı ve Saat Kulesini gezerek bilgi aldı.

 

Daha sonra Osmaneli’ye geçerek, buradaki tarihi Osmaneli Evleri, Rüstem Paşa Camii ve Hagios Georgios Kilisesi’ni ziyaret eden heyet, Sakarya Nehri kenarında gezinti yaptı.

 

Osmaneli’nin ardından Söğüt’e geçen heyet, Ertuğrul Gazi Türbesi, Hamidiye Külliyesi, Çelebi Mehmet Paşa Camii ve diğer tarihi yerleri ziyaret ederek, bilgi aldı.

 

Programın ikinci gününde Kınık köyüne hareket eden heyet; Geleneksel Halk Oyunu ile karşılandı. Leziz Köy Kahvaltısı ile devam eden program, çömlek yapımının ziyaretçilere uygulamalı gösterilmesiyle sürdü.

 

Çömlek atölyelerini gezen kafile daha sonra, Küçük Elmalı Göleti gezisi, Doğa Yürüyüşü ve Fotoğraf Çekimi ile devam etti.

 

Bilecik’in tarihi özellikleri, doğal güzellikleri ile kendine has gelenek ve göreneklerini yerinde görme fırsatı bulan heyet son olarak, Bozüyük’te bulunan İnönü Şehitliği ile Metristepe Zafer Anıtı’nı ziyaret ederek gezi ve inceleme programını sona erdirdi.

 

Turizm Acenteleri Temsilcileri, iki günlük Bilecik, Osmaneli, Söğüt, Bozüyük ve Pazaryeri gezileri kapsamında ayrıca Harman Kaya Kanyonu’nda canyonning, Osmaneli’nde rafting, trekking, atv motorlar ile gezi turları, tarihi konaklar, av turizmi, mantar toplama, inanç turizmi vb. rağbet gören turizm faaliyetleri hakkında bilgi sahibi oldu.

IMG_1803 IMG_1907 IMG_1973 IMG_1984 IMG_2002 IMG_2141 IMG_2174 IMG_2308 IMG_2414

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.