9.4 C
Bilecik
Cuma, Aralık 2, 2022

TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 170’NCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

- Reklam -
- Reklam -

BOZÜYÜK’TE TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN 170’NCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

 

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Türk Polis Teşkilatının 170’nci yıl dönümü törenlerle kutlandı.

Törenler ilk olarak İlçe Emniyet Müdürü Hakkı GÜNER’in Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Hava muhalefeti nedeniyle Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda devam eden programda saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Emniyet Müdürü Hakkı GÜNER tarafından yapıldı. “Halktan kopuk bir görev anlayışı ile başarılı olmanın mümkün olamayacağını söyleyen Müdür GÜNER “Polis anayasa, kanunlar, tüzükler ve yönetmeliklerin kendisine verdiği yetki ile cesaret, feragat ve fedakârlıklarla gece gündüz demeden görevini yapmaktadır. Devletin bekası, milletin huzur ve güvenliği için kutsal yemine bağlı kalarak gerektiğinde canını ve malını feda etmekten çekinmemektedir. Polisin hedefi öncelikle suçun işlenmesini önlemektir. Eğer suç işlenmiş ise suç ile ilgili delilleri ve şüphelileri tespit ederek yakalayıp Cumhuriyet Başsavcılığına teslim etmektir. Her türlü gerici akımlara, bölücü teröre karşı ve gençliğimizin büyük belası uyuşturucu ile mücadele, trafik terörü başlıca öncelikli görevlerimiz arasındadır” dedi. Daha sonra Polis Haftası kapsamında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dalında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Tören sonrasında İlçe Emniyet Müdürü Hakkı GÜNER tarafından Emniyet Müdürlüğü lokalinde tebrikler kabul edildi.

Törene, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin ŞEKER, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay BOZDOĞAN, Belediye Başkanı Vekili M. Doğan TUNÇ, Belediye Başkan Yardımcısı Ali AVCIOĞLU, İlçe Müftüsü Selami BAĞCI, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, vatandaşlar ve ilçe emniyet müdürlüğü birim amirleri ve personeli katılırken Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan Tebriklerin Kabulüne ilçe Kaymakamı Köksal ŞAKALAR’da katıldı.

Polis-Haftası-Kutlamaları-1-600x400 Polis-Haftası-Kutlamaları-2-589x400 Polis-Haftası-Kutlamaları-4-600x400 Polis-Haftası-Kutlamaları-5 Polis-Haftası-Kutlamaları-6-563x400

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.