8.4 C
Bilecik
Pazar, Aralık 4, 2022

Türk Sağlık Sen Bilecik İstişaresi

- Reklam -
- Reklam -

Eskişehir – Bilecik Türk Sağlık-Sen Şubesi istişare toplantısı düzenledi. Türk Büro-Sen Bilecik İl Temsilcisi Cüneyt Taşkesen de toplantıya iştirak etti.

Bilecik Kent Ormanda gerçekleşen gerçekleşen toplantıda konuşan Türk Sağlık-Sen Eskişehir -Bilecik Şube Başkanı Hüseyin Kararman; “Sendikalar insanların hak ve menfaatlerini korumak için kurulmuş sivil toplum kuruluşlarıdır.Bizler herzaman üyelerimizin yanında durmaya gayret edeceğiz.Dik duruşumuzu kesinlikle onların yanlarında durarak esirgemeyeceğiz. Varlığımızla her zaman onlara güç vereceğiz.Biz her zaman üyelerimizin haklarını sonuna kadar savunmalıyız.Nitekimde bunu her zaman yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.Sendikalar eylemlerle avukatlık hizmetleriyle üyelerinin her zaman yanında durmayı şiar edinmelidirler.Bizde yaptığımız eylemlerle,basın açıklamalarımızla bunları ispatlamış durumdayız.İnşallah bundan sonraki dönemde de varlığımızı daha fazla üyelerimize hissettirerek, başta Bilecik ve Eskişehir olmak üzere ilçelerimizde de yetkiyi almayı hedefliyoruz.Bunuda önümüzdeki mayıs ayı itibarı ile hepinizden gösterdiğiniz çabalarla bekliyorum.Zaten fedakarça çalışıyorsunuz, sizler bu işin neferlerisiniz.Bundan sonraki çalışmalarımızı daha organize olacak.İlçeleri ve devlet hastanelerini daha organize bir şekilde gezeceğiz sizlerle beraber.İnsanlara kendimizi tanıtacağız, varlığımızı hissettireceğiz.Dahada başarılı olacağımıza inanıyorum.Bütün sağlık çalışanlarını dolayısıyla tüm memurları Türkiye Kamu-Sen’e Türk Sağlık-Sen’e üye olmalarını istiyorum.Bizlere diyoruz ki Türkiye genelinde yetkiyi verin. Sendikacılık nasıl yapılır, nasıl olur, birilerine ders verelim gösterelim.İnsanların yıpranma payı,özellikle sağlıkçıların yıpranma payı,toplu görüşmelerde masaya getirilmemiştir.Bir aylık toplu görüşme sürecinde, 2.toplantıda ,daha sürecin 23 günü varken,imza atmışlardır.Memuru, sağlık çalışanlarını masada satmışlardır.Memurların haklarını savunabilmek için tek sendika vardır.Türkiye Kamu-Sen’dir yine dolayısla söylüyorum Türk Sağlık-Sen’dir.Tüm sağlık çalışanlarını ve memurları Türkiye Kamu-Sen’e üye olmaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şube başkanı Hüseyin Karaman, Şube Başkan Yardımcısı Hakan Doyuk, Şube Başkan Yardımcısı Yılmaz Kabaoğlu, Şube Başkan Yardımcısı Ufuk Karabıyık, TÜRK BÜRO SEN il temsilcisi Cüneyt Taşkesen, Bilecik il temsilcisi Dr. Hüseyin Altay, Osmaneli ilçe temsilcisi Ekrem Akkaya, İşyeri temsilcileri Ahmet Kuyucu, Refik Bıdık, Ali Tiryaki, Muharrem Çapuk, Mustafa Çelik, Yaşar Kurt, Hakan Çetin, Dr. Kamil Kanalıcı’nın katıldığı toplantıda işyerleri ve çalışanların sorunları istişare edildi. Sağlık ve sosyal hizmet alanında meydana gelen değişiklikler ve çalışanlara etkileri gözden geçirilildi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.