17.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

TÜRKÜ GECELERİ” SES GETİRİYOR

- Reklam -
- Reklam -

Bozüyük’te türkü severlere türkülerle dolu güzel bir gece yaşatmak ve genç nesillere kültürümüzü tanıtmak amacıyla ikincisi Yenidoğan Mahalle Konağı’nda düzenlenen “Türkü Geceleri” programı yoğun ilgi gördü.

Bozüyük Belediyesi’nin Kent Konseyi iş birliği ile düzenlemiş olduğu programa Garnizon Komutanı Bakım Binbaşı Alper KOÇ, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI ve eşi Emine BAKICI, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı GÜNER, Kent Konseyi Başkanı Muzaffer TEKELİOĞLU, Dodurga Belediye Başkanı Selim TUNA, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Nizamettin ÇAM ve Oğuz SERTLER, AK Parti İlçe Başkanı Mesut ÇETİN, davetliler ve mahalle sakinleri katıldı. Salonun tamamen dolduğu ve büyük bir yoğunluk yaşanan programda izleyenler sevilen türkülere eşlik ederek stres attı.

Programda konuşan Belediye Başkanı Fatih BAKICI bu programları daha önce de gerçekleştirdiklerini belirterek “Mahalle Konaklarımızı etkin kullanalım, gelelim sizlerle birlikte olalım, geçmişimizde önemli bir yeri olan türkülerimizi hep birlikte söyleyelim istedik. Çünkü türküler ait oldukları yörelerin belirli özelliklerini taşıyor ve insanlarımızın duygularını dile getiriyor” dedi. Başkan BAKICI’nın ardından sahne alan Belediye Türk Halk Müziği Korosu Şefi Mehmet UYSAL ve ekibi yurdun çeşitli yörelerine ait, birbirinden güzel, tanınan ve sevilen türküleri solo ve koro olarak seslendirdi. Beğeni ile takip edilen “Türkü Geceleri” programının üçüncüsü 16 Ocak 2015 Cuma günü akşamı Yeni Mahalle Konağı’nda yapılacak.

Türkü Geceleri Yenidoğan Mahalle Konağı Yapıldı 1 Türkü Geceleri Yenidoğan Mahalle Konağı Yapıldı 3 Türkü Geceleri Yenidoğan Mahalle Konağı Yapıldı 4 Türkü Geceleri Yenidoğan Mahalle Konağı Yapıldı 8 Türkü Geceleri Yenidoğan Mahalle Konağı Yapıldı 9 Türkü Geceleri Yenidoğan Mahalle Konağı Yapıldı 10 Türkü Geceleri Yenidoğan Mahalle Konağı Yapıldı 11

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.