UMRE YOLCULARI CUMHURİYET MEYDANI’NDAN UĞURLANDI - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

18 Ocak 2022 - 21:41

UMRE YOLCULARI CUMHURİYET MEYDANI’NDAN UĞURLANDI

UMRE YOLCULARI CUMHURİYET MEYDANI’NDAN UĞURLANDI
Son Güncelleme :

26 Ocak 2017 - 7:01

UMRE YOLCULARI CUMHURİYET MEYDANI’NDAN UĞURLANDI

Bozüyük’te aralarında Bozüyük Müftüsü Selami BAĞCI’nında bulunduğu umre yolcuları kutsal topraklara doğru yola çıkmadan önce Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan tören ile uğurlandı.

Umre ziyaretçilerini gerçekleştirecek vatandaşları yolculukları öncesinde, soğuk havaya rağmen yolcu etmek için gelen aileleri ve akrabalarının meydanı doldururken yolcu edenler arasında Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Hayrettin ELDEMİR’de yer aldı. Uğurlamada konuşan Bozüyük İlçe Müftüsü Selami BAĞCI; “Umreye gidecek olan tüm kardeşlerimize ağabeylerimize yolculuklarda hayırlar diliyor, kutsal topraklara gitmek isteyen herkese bu hayırlı yolculuğun nasip olmasını diliyorum” dedi.

Umre yolcuları okunan ilahi ve dualar eşliğinde kutsal topraklara uğurlanırken Cumhuriyet Meydanı’nda duygu dolu anların yaşandı. Yakınları ve aileleri ile sarılarak gözyaşı döken umre yolcuları daha sonra hava alanına gitmek için otobüslere binerek yola çıktılar.