Ana Sayfa Bilecik 19 Şubat 2017 526 Görüntüleme

Üniversitedeki Görevine Geri Döndü

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Fakülte Sekreterliği görevini yaparken rektörlük tarafından 13/B-4 uygulaması kapsamında görev yeri değişikliği yapılarak Bozüyük’te görevlendirilen Mehmet Laçin görevine geri döndü.

Hukuka aykırı olduğuna ve yürütmenin durdurulmasına oybirliği ile karar vermiştir.

Tüm Üni-Sen Bilecik İl Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada, ”2016 yılında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğünün üyemiz hakkında tesis etmiş olduğu 13/B-4 uygulaması kapsamında görev yeri değişikliğine karşı Sendikamızca Sakarya 2. İdare Mahkemesinde açılan yürütmenin durdurulması ve işlemin iptali davasında, Mahkeme heyeti yapılan işlemin hukuka aykırı olduğuna ve yürütmenin durdurulmasına oybirliği ile karar vermiştir. Üyemizin önceki görev yeri olan Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Fakülte Sekreterliği görevine iadesi yasal süre olan 30 günlük sürenin 30. gününde uygulanmış ve üyemiz asli görev yerinde görevine başlamıştır.Bu ve benzeri yüzlerce emsal karar olmasına rağmen Üniversitelerimizde ısrarla bir sürgün maddesi olarak kullanılan 13/B-4 uygulamasının keyfilikten uzak, amaçları ve kurum yararları doğrultusunda kullanılması gerektiği artık tüm Üniversitelerimizde kabul edilmeli, personeli yıldırmaya, baskılamaya yönelik bir uygulama olmaktan çıkarılması gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Bütün üniversite çalışanlarını sendikalarına üye olmaya davet ettiler

Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Fakülte Sekreteri Mehmet Laçin’e görevinde başarılarının daim olması dilekleri ile asli görev yerinde bir tebrik ziyareti gerçekleştiren Tüm Üni-Sen Sendika Genel Başkanı Selahattin Özkaya ve Genel Sekreter Mecbur Bodur, TÜM ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARI SENDİKASI TÜM ÜNİ-SEN’in kuruluş amacının Üniversitelerdeki her türlü haksız ve hukuksuz uygulamanın karşısında olarak Üniversite çalışanlarının hak mücadelesinde , hiçbir baskı ve engellemeye boyun eğmeksizin üniversite çalışanlarının haklarının sağlanması olduğunu belirterek, bütün üniversite çalışanlarını sendikalarına üye olmaya davet ettiler.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*

code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

BİLECİKSES