17.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

Usta Oyuncu Nejat Uygur Sahnede Anıldı

- Reklam -
- Reklam -

Türkiye´nin usta tiyatrocusu Nejat Uygur, ölümünün 1. yıl dönümünde 9. Bilecik Tiyatro Festivali´nin ilk oyununda anıldı.

Usta tiyatrocunun kendisi gibi tiyatrocu olan oğulları Süheyl ve Behzat Uygur babalarının 1. ölüm yıl dönümünde bu yıl 9´ncusu düzenlenen Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivalinin ilk oyunu olan “Dünyanın Sonu.net” adlı oyunu oynadı.

Babalarının 1. ölüm yıl dönümünde sahnede seyircilerle birlikte olmalarının acılarını bir nebze de olsa dindirdiğini belirten Behzat Uygur,” Bir anlamda da babamızın da keyifleneceğini bilmek, bizi keyiflendiren bir durum” dedi. Uygur açıklamalarının devamında ise, “Ustamızı kaybettik ama ölümsüzdür” ifadelerini kullandı.

Büyük Ustayla arasında geçen bir diyaloğu anlatan Başkan Selim Yağcı, şu ifadeleri kullandı, “Nejat Babamızın Bilecik’e gelip dedi ki ya başkan sen iyi güzel bir adamsın değerli bir insansın, hakimlikte yapmışsın. Ben yıllardır geliyorum bu Bilecik tiyatrosuna Bilecik’te oyun oynamak istiyoruz fakat affedersiniz bir tuvalet dahi bulamıyorum. Sen inanıyorum Bilecik’te sanatsal anlamda tiyatro anlamında çok güzel şeyler yapacaksın bu şehre güzel bir de tiyatro salonu yap dedi ve biz o gün hedefimizi aldık.”

Festivalin ilk oyunu olan, Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin canlandırdığı “Dünyanın sonu.net” adlı tiyatro oyunun ardından, Nejat Uygur´un hayatından kesitlerin yer aldığı sinevizyon gösterisi izleyicilerle paylaşılırken, Bilecik belediye Başkanı Selim Yağcı tarafından oyunculara plaket takdim edildi.

Sergilenen oyunun ardından, Nejat Uygur´un ölümünün 1. yıl dönümü münasebetiyle izleyicilere helva ikramı yapıldı.

Dunyanin-sonu.net-tiyatro-2 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-3 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-4 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-5 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-6 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-7 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-8 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-9 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-10 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-11 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-12 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-13 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-15 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-16 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-18 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-20 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-22 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-23 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-24 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-33 Dunyanin-sonu.net-tiyatro-40 s

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.