11.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

Vali Babadan Şehit Öğretmenin Ailesine Ahde Vefa

- Reklam -
- Reklam -

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 1994 yılında şehit olan öğretmen Hayati Kapukaya’nın anne ve babasını ziyaret etti

Vali Nayir, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ve Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüseyin Tay ile öğrencileri kabulünde, günlerini kutlayarak, görevlerinde başarılar diledi.

Daha sonra Halk Eğitim Merkezi’nden emekli olan öğretmen Mehmet Bayındır ve ailesini ziyaret eden Vali Nayir, burada bir süre aileyle sohbet ettikten sonra 1994 yılında Bingöl’de şehit olan Hayati Kapukaya’nın merkez Küplü köyünde yaşayan babası Mehmet Ali ve annesi Şükran Kapukaya’yı ziyaret etti.

Baba Kapukaya’yla görüşen Vali Nayir, şehitliğin yüksek bir mertebe olduğunu ve canlarını feda eden öğretmenleri daima hatırlayarak kendilerine minnettar olduklarını söyledi.

Şehit öğretmenin babası Kapukaya da kendilerini unutmayan Vali Nayir’a ve öğretmen camiasına teşekkür ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti.

Şehit öğretmen Hayati Kapukaya, Van’ın Çatak ilçesi Cumhuriyet İlkokulu’nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak atanmış, görevde iken ailesini almak için İstanbul’a giderken 1994 yılında Bingöl karayolunda otobüsten indirilerek terör örgütü tarafından şehit edilmişti.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.