VALİ NAYİR'DAN GAZİ ŞENGÖNÜL'E ZİYARET - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

5 Aralık 2021 - 00:58

VALİ NAYİR’DAN GAZİ ŞENGÖNÜL’E ZİYARET

VALİ NAYİR’DAN GAZİ ŞENGÖNÜL’E ZİYARET
Son Güncelleme :

18 Eylül 2014 - 18:02

Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Milletimiz şehitlerini rahmetle, şehit ailelerini, gazilerimizi ve gazi ailelerini minnetle anmaktadır” dedi.

Ordu Akkuş ilçesinde 1993 yılında görev dönüşü askeri aracın devrilmesi sonucu yaralanan er Selami Şengönül’ü,Vali Nayir, Kaymakam Köksal Şakalar, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Alper Koç, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Turhan Sulhan, Halk Sağlığı Müdürü Ömer Balcı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammed Akgül, Gaziler Günü nedeniyle evinde ziyaret etti.

Ülke coğrafyasında şehit ve gazisiolmayan bölümün bulunmadığını anımsatan Vali Nayir, “Bilecik’te 56 şehit ailemiz var; 183 Kıbrıs, 48 Kore ve 48 iç güvenlik hizmetlerinde olmak üzere 279 gazi bulunmaktadır. Kolay ve az bir fedakarlık değil. Can pahasına kutsal saydığımız, değerleri korumaya çalıştılar. Çok büyük fedakarlıklar yaptılar. Bu milletin her ferdi hem şehit hem de gazi ailelerimize, bu minneti duymakta veyapılan fedakarlığı görmektedir. Şehit ve gazi ailelerine devlet istihdam imkanısağlamaktadır. Yapılan fedakarlığın karşılığı değil ama şehit ve gazi ailelerimizin geride bıraktıklarına devlet gereken desteği vermeye çalışmaktadır” dedi.

Şengönül’e evde sağlık hizmeti verildiğini belirten Vali Nayir, “İhtiyacı olan bireylerin muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonları evinde ve aile ortamında sağlanmaktadır. Bu kişilere ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetleri bir bütün olarak verilmektedir” diye konuştu.

Ziyarette, Vali Nayir ve beraberindekiler, Şengönül ve ailesiyle bir süre sohbet etti.

 

MUH_7988 MUH_8002