Vatan Partisi Bilecik İl Başkanlığı ;Görev Bizimdir Deniz Mücadelen Sürüyor - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

5 Aralık 2021 - 05:20

Vatan Partisi Bilecik İl Başkanlığı ;Görev Bizimdir Deniz Mücadelen sürüyor

Vatan Partisi Bilecik İl Başkanlığı ;Görev Bizimdir Deniz Mücadelen sürüyor
Son Güncelleme :

05 Mayıs 2015 - 15:19

Görev Bizimdir Deniz Mücadelen sürüyor…

Namık Kemallerden,Mustafa Kemallere,Deniz Gezmişlere… Ömrünü Bu milletin Bağımsızlığına adamış tüm devrimci yurtseverleri özlemle anıyoruz.

Bugün Deniz Gezmişlerin heykelleri dikiliyor; heykeller törenlerle açılıyor. Gazeteler, büyük fotoğraflarla veriyorlar. Deniz Gezmişler artık özgür! Ama bu “özgürlük”, Denizlerin ölüsüne tanınan özgürlüktür. Dirileri yine hapislerdedir. Sistem, Denizlerin Yusufların ve Hüseyinlerin ölülerini cennetlerde ağırlıyor; onların heykellerini dikiyor; dirilerini ise yine duvarlara gömüyor. Bu ihanet bizi yolumuzdan döndüremez ! Buradan ilan ediyoruz!

6 mayıs 1972 günü Amerikan gladyosunun darağacına gönderdiği arkadaşımız Deniz’in mücadelesi bugünlerde de sürmektedir. Bizler Vatan Partisi olarak onun bağımsızlık mücadelesinde yan yanaydık, bugün de aynı mücadele sürmektedir. Silivri kapılarında, Ankara Ulus’ta milyonlar olup barikatları yıktık. Aslanlı yolda birleştik. Evet, tam da Denizlerin Yusufların Hüseyinlerin yapmak istedikleri işte buydu…

Mustafa Kemal Atatürk ün kurduğu laik, sosyal, hukuk devletini ebediyen yaşatacağız. Tüm inancımızla Denizlerden aldığımız bu görevi yerine getirmemizi ne AKP hükümeti ne de bölücü PKK terör örgütü engel olamayacak. Yeniden haykırıyoruz Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!

O kara günde yaşamlarıyla tarihe not düşenler, Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan’dı.

Hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Mücadelelerini sürdüreceğiz söz veriyoruz…

Vatan Partisi Bilecik İl Başkanlığı