20.3 C
Bilecik
Salı, Haziran 21, 2022

Vezirhan Gençliğinden Teröre Tepki

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik’in Vezirhan beldesinde bir gurup genç teröre tepki gösterdi

Kendilerini Vezirhan gençliği olarak adlandıran bir gurup genç, Diyarbakır’da Astsubay Necdet Aydoğdu’yu şehit eden teröristlere ve Karaman’ın Ermenek ilçesinde yaşanan maden kazasına tepki göstermek amacıyla, araçlarına bağladıkları Türk Bayraklarıyla konvoy yaparak Bilecik’e geldi. Şehir merkezinde araçlarıyla tur atan gençler daha sonra Cumhuriyet Meydanına gelerek basın açıklaması düzenlediler.

Türkiye’de son zamanlarda ard arda ortaya çıkan vahim olayların tüm ülkeyi olduğu gibi kendilerini de derin üzüntüye soktuğunu ifade eden Vezirhan Gençliği sözcüsü Hakan Arabacı, ” Soma faciasının hala derin acıları sızlarken geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da eşi ile birlikte semt pazarında alışveriş yapan astsubay Necdet Aydoğdu maskeli 2 kişinin silahlı saldırısına uğramış ve şehit edilmiştir. Bu olayın acısı tüm ülkeyi etkilemişken, Karaman’ın Ermenek ilçesinde yaşanan maden faciası adeta şok etkisi yaratmıştır. 18 işçi şu an yerin dibinde 11 bin ton suyun içinde yaşam mücadelesi veriyor. Daha Soma’nın etkisi üzerimizden geçmemişken yaralar çok tazeyken neden hala bu vahim olaylar yaşanıyor. İhmalkarlık nerede Bu kazalar göz göre göre yaşanmakta insan canı bu kadar ucuz mu? Dünyanın hangi ülkesinde hava karargahının dibindeki bayrak dış güçler tarafından indirilmiş ve buna izin verilmiştir, neden Necdet Astsubay hamile eşinin yanında kafasından vurulmuştur,. Neden Ermenek’te 11 bin ton suyun içinde 18 Türk işçi mahsur kalmıştır, Neden Hakkari’de 3 askerimiz şehit edilmiştir?. Tek istediğimiz tek temennimiz, bu ülke insanının askerinin refah içinde yaşamasıdır. Yoksa biz gençler olarak bu tabloları gördükçe daha da sivriliyor, daha da oturduğumuz yerden kalkıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları atan gurup olaysız bir şekilde meydandan ayrıldı.

Vezirhang-encligi-terore-tepki-1 Vezirhang-encligi-terore-tepki-2 Vezirhang-encligi-terore-tepki-5 Vezirhang-encligi-terore-tepki-6

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.