Yabancılara İlişkin İşlemler Artık Bu Adresten Yürütülecek - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

5 Aralık 2021 - 04:32

Yabancılara İlişkin İşlemler Artık Bu Adresten Yürütülecek

Yabancılara İlişkin İşlemler Artık Bu Adresten Yürütülecek
Son Güncelleme :

21 Mayıs 2015 - 17:58

T.C.

BİLECİK VALİLİĞİ

İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

20.05.2015

BASIN DUYURUSU

Yabancılara ilişkin iş ve işlemler İl Göç İdaresi Müdürlüklerince yürütülecek.

6458 sayılı “Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu”nun yürürlüğe girmesiyle birlikte ülkemizde yeni bir göç yönetimi yapılanmasına gidilmiştir. Bu doğrultuda İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne bağlı taşra teşkilatı olarak ilimizde İl Göç İdaresi Müdürlüğü kurulmuştur.

İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüklerince yürütülen tüm iş ve işlemler 18 Mayıs 2015 tarihi itibariyle İl Göç İdaresi Müdürlüklerince yürütülecektir. İlk geçiş ve uzatma başvurularının elektronik olarak yapılabilmesi için e-ikamet sisteminin geliştirilmiştir. Bu tarihten önce İl Emniyet Müdürlüklerince verilen randevular da bu sistem üzerinden yenilenebilecektir.

Valilik binası birinci katta hizmetlerini yürüten İl Göç İdaresi Müdürlüğüne ve bu sisteme ulaşmak ve detaylı bilgi almak isteyenler, www.goc.gov.tr adresini ziyaret edebileceklerdir.