17.4 C
Bilecik
Cumartesi, Ekim 1, 2022

YAKLAŞIK 5 BİN ÇOCUĞUMUZ TİYATRONUN GÜZELLİĞİYLE BULUŞACAK

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 9. gerçekleştirilen Bilecik Ulusal Tiyatro Festivali, şehrin kültür ve sanat hayatına renklilik kazandırırken, çocukların da hem eğlenmesini hem de bilgi sahibi olmasını sağlıyor.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahnelenen ”Gizemli Yolculuk” adlı oyunda çocuklar eğlenmenin yanı sıra kitap okuyarak, bilgi sahibi olmanın önemini anladı.

Beştaş Çocuk Tiyatrosu tarafından gerçekleştirilen oyunda Ercüment Doğan ve Armağan Kurt gibi usta oyuncular çocuklar için sahne aldı.

Tülay Doğan’ın yönetmenliğini yaptığı iki perdelik oyun hakkında açıklamalarda bulunan Tiyatro Oyuncusu Ercüment Doğan, şunları söyledi:

”Bilecik Belediye Başkanı Sayın Selim Yağcı’nın çocuklarımıza armağan ettiği tiyatro oyunlarında her gün yüzlerce çocuğumuzu tiyatronun güzelliğiyle buluşturuyoruz. Festival kapsamında 5 bin çocuğumuza ulaşmayı hedefliyoruz ve bu gerçekten büyük bir rakam. Söz konusu oyun, Avrupa’da da sahnelenen güzel bir oyun. Çocuklarımız, sahnelenen oyun ile kitap okumanın önemini bir kez daha kavrama fırsatı bulurken, oyunun adında da geçen gizemlerin de kitap okuyarak, elde edildiğini anlatmaktadır. Bizler de bu oyunlarla çocuklarımızı güldürmenin yanında onlara güzel bir şeyler kazandırdığımız için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.