6.4 C
Bilecik
Cumartesi, Aralık 3, 2022

YAPI DENETÇİLERİ İLE YENİ GÜVENLİK TEDBİRLERİ MASAYA YATIRILDI

- Reklam -
- Reklam -

ŞEHRİN YAPI DENETÇİLERİ İLE YENİ GÜVENLİK TEDBİRLERİ MASAYA YATIRILDI

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, şehirdeki mimar, mühendis, yapı denetim yetkilileri ile asansör firmaları yetkilileriyle bir araya geldi.
Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda, ilimizdeki binalarda uygulanması gereken çevre düzenlemeleri, dış mantolama sistemleri ve asansör güvenliği konularında teknik adamlarla bilgi alışverişinde bulundu.
Gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, Bilecik Mimarlar Odası yetkilileri, İnşaat Mühendisleri Odası yetkilileri, Makine Mühendisi Odası yetkilileri, Yapı Denetim Firma yetkilileri ile Asansör Firmalarının yetkilileri katıldı.
Teknik anlamda faydalı görüş alışverişlerin olduğu toplantıda, asansörlere dair yeni düzenlemeler, binaların dış cephe yalıtımları ve izolasyonları konusunda alınacak tebdirler, bazı yapılarda otoparkların zorunlu hale getirilmesi, yapılan inşaat çalışmalarında çevreye zarar verilmemesi ve görüntü kirliliğinin oluşmasını önlemeye yönelik tedbirler alınması ile iş güvenliği konularında gerekli adımların atılması yönünde görüş alışverişleri yapıldı.
BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI: ”BİRÇOK ÖNEMLİ KONUDA FAYDALI GÖRÜŞ ALIŞVERİŞLERİ YAPTIK”
Belediye Başkanı Selim Yağcı, toplantıda yaptığı konuşmada, şehirdeki teknik heyet ve belediye başkanlığı teknik adamları ile güzel bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti.
İnsan sağlığı ve güvenliğinin taşıdığı öneme de değinen Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:
”Bilecik Belediye Başkanlığı ve şehrimizdeki mimar, mühendis, yapı denetim uzmanları ve asansör firmalarının temsilcileriyle bir araya gelerek, kapsamlı bir görüşme yaptık. Şehrimizdeki otopark ihtiyacını karşılayacak ve bu anlamda çözüm olacak konuları görüştük. Diğer yandan binaların yalıtımı konusunun gerekliliği ile inşaat çalışmalarındaki görüntü ve ses kirliliğini azaltmaya yönelik kararlar aldık. Çok önem verdiğimiz iş sağlığı ve güvenliği konularını da detaylıca ele aldığımız toplantıda ayrıca asansör güvenliğinin arttırılması noktasında nelerin yapılması gerektiği konularında görüş alışverişinde bulunduk. Belirttiğim gibi şehrimizdeki teknik heyet ve yapı denetim yetkilileri söz konusu tüm başlıklarla ilgilenirken, bizler de Bilecik Belediye Başkanlığı olarak bu konudaki gelişme ve çalışmaları yakından takip edeceğiz.” dedi.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.