15.4 C
Bilecik
Perşembe, Haziran 30, 2022

YAPI MALZEMELERİ LABORATUVARI YENİ YERİNDE YENİDEN HİZMETE GİRDİ

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan yapı malzemeleri laboratuvarı mevcut alanının yetersiz olmasından dolayı, İl Müdürlüğü lokali olarak kullanılan alan laboratuvar olarak düzenlendi ve bakım-onarım çalışmaları yapıldı. Bakım ve onarımı geçen ay tamamlanan yeni laboratuvar yerine makine ve teçhizatlar taşınarak, kalibrasyon ayarları yapıldı. Böylelikle yaklaşık 1 aydır faaliyette olmayan yapı malzemeleri laboratuvarı tekrar hizmete girdi.
Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan ”Yapı Malzemeleri Laboratuvarında” 2 adet Beton Pres Makinası, 1 adet Demir Çekme Makinası, 1 adet Karot Makinası ve 1 adet Los Angeles Aşındırma Test Cihazı bulunmakta olup PGD (Piyasa Gözetim Denetim) ve yapı malzemelerine yönelik testler ile taze beton, karot ve demir çelik çekme deneyleri yapılmakta ve testlere ilişkin raporlar hazırlanmaktadır.
01 Ocak 2014 – 01 Ağustos 2014 tarihleri arasında Yapı Malzemeleri Laboratuvarında 246 adet beton numunesi alınarak 34 deney yapılmıştır. Ayrıca 126 adet demir donatı çekme deneyi yapıldı.
Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yazılı başvuru yapılması durumunda gerek özel gerekse kamu kurumu inşaatları için Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik personellerince inşaatlardan karot ve demir numuneleri alınmakta, deneyler yapılarak testlere ilişkin teknik raporlar hazırlanmaktadır.

_DSC0341 _DSC0341ss _DSC0368

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.