YAZ SPOR ETKİNLİKLERİ KAYITLARI BAŞLIYOR - Bilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel HaberBilecik Haber Tarafsız Güvenilir Yerel Haber

5 Aralık 2021 - 04:56

YAZ SPOR ETKİNLİKLERİ KAYITLARI BAŞLIYOR

YAZ SPOR ETKİNLİKLERİ KAYITLARI BAŞLIYOR
Son Güncelleme :

27 Mayıs 2015 - 15:31

YAZ SPOR ETKİNLİKLERİ KAYITLARI BAŞLIYOR

Bozüyük’te yaz döneminde,  öğrencilere yönelik olarak faaliyet gösterecek Yaz Spor Etkinliklerinin kayıtları 29 Mayıs’ta başlıyor.

Bozüyük Belediye Başkanlığı tarafından 2015 sezonunda toplam 9 branşta gerçekleştirilmesi planlanan ücretsiz kurslara başvurular 29 Mayıs 2015 – 12 Haziran 2015 tarihleri arasında Belediye Hizmet binası AK Masa Birimine ve Okul Müdürlüklerine yapılabilecek. Çeşitli yaş guruplarından kız ve erkek öğrencilerin katılabileceği Yaz Spor Okulları kapsamında basketbol, voleybol, tekvando, tenis, jimnastik, yüzme, bocce, dart ve futbol branşlarında düzenlenen etkinlikler kayıt bitiminde 22 Haziran 2015 Pazartesi günü başlayacak. Bozüyük Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 2013 yılından bugüne kadar Belediye bünyesindeki spor tesislerinde düzenlenen etkinlerde her dönem binlerce sporcunun akademik eğitim alan uzmanlar tarafından eğitim alması sağlandı. 12 ay süresince kesintisiz olarak devam eden sportif etkinliklerin ve eğitimlerin devam ettiği kursların yaz etabında ise çocukların okul streslerinden uzaklaşmaları, zararlı alışkanlardan uzaklaşarak topluma faydalı bireyler olmaları ve yetenekli sporcuların tespit edilerek müsabakalara katılmaları hedefleniyor.