16.4 C
Bilecik
Çarşamba, Eylül 28, 2022

YAZ SPOR OKULLARI FORMA DAĞITIM TÖRENİ İLE BAŞLADI

- Reklam -
- Reklam -

Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın açılışı forma dağıtım töreni ile yapıldı.

Bozüyük Belediye Başkanlığı tarafından yaz döneminde, öğrencilere yönelik olarak toplam 9 branşta düzenlenen ücretsiz spor kursları yaklaşık 1100 öğrenci ile start aldı. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen açılış töreninde Belediye Başkanı Fatih BAKICI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ, İlçe Gençlik Spor Müdürü Erol DÜBEK, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Rıdvan GÜNER, Belediye Başkan Yardımcıları, öğrenci aileleri ve öğrenciler hazır bulundu. Belediye yüzme havuzu, kapalı spor salonu, kapalı spor salonu önündeki çim saha ve Gençlik Parkı tenis kortunda olmak üzere toplam 4 merkezde düzenlenen törenlerde konuşan Belediye Başkanı Fatih BAKICI “Yorucu bir eğitim döneminin ardındançocuklarımızı spora davet ettik ve bugün faaliyetlerimize başladık. Ayrıca Yaz Spor Okulları ile ilgili olarak çocuklarımıza birer armağan verelim, hediyelerini takdim edelim istedik. Düzenlemiş olduğumuz yaz kurslarından; 600 öğrencimiz yüzme kursumuzda olmak üzere diğer branşlarla birlikte toplam 1100 öğrencimiz yararlanacak. Bizler çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almaları, spor ile kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için bu etkinliklerin daha çok yapılmasını, çocuklarımızın bu etkinliklere daha fazla katılmalarını istiyoruz. Geleceğimizin umudu çocuklarımıza iyi tatiller, iyi eğlenceler diliyorum”diyerek sözlerini tamamlarken tüm öğrenci aileleri ve öğrencilerin ramazanının mübarek olmasını diledi. Daha sonra öğrencilere formaları, Belediye Başkanı Fatih BAKICI ve diğer protokol üyeleri tarafından dağıtıldı.

Çeşitli yaş guruplarından kız ve erkek öğrencilerin katılabileceği Yaz Spor Okulları basketbol, voleybol, tekvando, tenis, jimnastik, yüzme, bocce, dart ve futbol branşlarında düzenlendi. Belediye bünyesindeki spor tesislerinde düzenlenen etkinliklere katılan sporcular akademik eğitim almış, her biri dalında uzmanlar eğitmenler tarafından eğitim alacaklar. Bozüyük Belediyesi bünyesinde 12 ay süresince kesintisiz olarak devam eden sportif etkinlik ve eğitimlerin sürdüğü kursların yaz etabında; çocukların okul streslerinden uzaklaşmaları, zararlı alışkanlardan uzaklaşarak topluma faydalı bireyler olmaları ve yetenekli sporcuların tespit edilerek kendilerini daha da geliştirebilmeleri için onlara destek verilmesi hedefleniyor.

Bşk- Yaz Spor Okulları Açılışı Forma Dağıtımı 2 Bşk- Yaz Spor Okulları Açılışı Forma Dağıtımı 3 3 Bşk- Yaz Spor Okulları Açılışı Forma Dağıtımı 4 Bşk- Yaz Spor Okulları Açılışı Forma Dağıtımı 11 Bşk- Yaz Spor Okulları Açılışı Forma Dağıtımı 12

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.