7.4 C
Bilecik
Pazartesi, Ekim 3, 2022

YETİMLER DÜNYA YETİMLER GÜNÜNDE İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

- Reklam -
- Reklam -

Bozüyük Belediyesi tarafından Ramazan ayının 15’inde idrak edilecek olan Dünya Yetimler Günü nedeniyle düzenlenen İftar Programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Bozüyük Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk defa idrak edilen Yetimler Günü nedeniyle İftar Programı düzenlendi. Yetim ve yetim ailelerinin ilgisi ile karşılanan iftar programı ile yetimlere “hiçbir zaman yalnız değilsiniz” mesajı verildi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programa ayrıca Bozüyük Kaymakamı Köksal ŞAKALAR, Garnizon Komutanı Bakım Binbaşı Alper KOÇ, Emniyet Müdürü Hakkı GÜNER, Belediye Başkanı Fatih BAKICI eşi Emine BAKICI, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Mesut ÇETİN, İl Genel Meclis üyesi Nizamettin ÇAM katıldı.

Programda konuşan Belediye Başkanı Fatih BAKICI Ramazan ayının birlik beraberlik, paylaşma duygularını ve maneviyatını birlikte yaşamak ve yaşatmak için iftar programları düzenlediklerini belirterek katılımları için herkese teşekkür etti. Bu akşamın Dünya Yetimler Günü nedeniyle daha özel bir gece olduğunu vurgulayan Başkan BAKICI Peygamberimizin de yetimlere büyük önem verdiğini belirterek “hep birlikte yetimlere birer anne kucağı olmak için elimizden geleni yapmalı, onlara destek olmak için gayret sarf etmeliyiz” dedi. Başkan BAKICI konuşmasının sonunda bu mübarek Ramazan gecesinde Cumhuriyet Meydanını dolduran herkesin gelecek Kadir Gecesini ve Bayramını kutladı. Ardından konuşan Kaymakam ŞAKALAR ise; birlikte iftar yapmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek “dünya yetimler günü münasebetiyle böyle bir iftar düzenlendi. Bir yetim olarak başta ben başkanıma teşekkür ediyorum. Sonra bütün yetimlere üzülmemek gerektiğini, yetimlerin en güzel efendimize benzemek için bile yetim kalmanın güzel olduğunu belirtmek istiyorum” dedi. İftar programı öncesinde Besmele İlahi Gurubu tarafından birbirinden güzel ilahiler seslendirildi.

Dünyanın dört bir yanına yardım ulaştıran İHH İnsani Yardım Vakfı, insanlığın dikkatini dünyadaki yetimlere çekmek amacıyla “Dünya Yetimler Günü kutlanmasını teklif etmiş ve İslam İşbirliği Teşkilatı da vakfın bu teklifini kabul ederek her ramazan ayının 15. gününü “Dünya Yetimler Günü” olarak kabul etmişti.

Mahalle İftarları Dünya Yetimler Günü 1 Mahalle İftarları Dünya Yetimler Günü 2 Mahalle İftarları Dünya Yetimler Günü 3 Mahalle İftarları Dünya Yetimler Günü 4 Mahalle İftarları Dünya Yetimler Günü 5 Mahalle İftarları Dünya Yetimler Günü 6 Mahalle İftarları Dünya Yetimler Günü 7 Mahalle İftarları Dünya Yetimler Günü 8 Mahalle İftarları Dünya Yetimler Günü 9 Mahalle İftarları Dünya Yetimler Günü 13 Mahalle İftarları Dünya Yetimler Günü 14 Mahalle İftarları Dünya Yetimler Günü 15 Mahalle İftarları Dünya Yetimler Günü 16

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.