26.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

“YÜKSEK’ İN AİLESİ ADALET İSTİYOR.” başlıklı yazıya İl Emniyet Müdürlüğünden açıklama

- Reklam -
- Reklam -

Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Bilecik’te yayın hayatını sürdüren yerel gazetede çıkan bir haber üzerine açıklama yapıldı. Konu ile alakalı yapılan açıklama da “Bilecik merkezinde faaliyetini sürdürmekte olan Sakarya gazetesinin 26/12/2014 tarih ve 4006 sayılı nüshasında yayınlanan “YÜKSEK’ İN AİLESİ ADALET İSTİYOR.” başlıklı haber yazıya ait açıklamadır. İl Emniyet Müdürlüğümüz kadrosunda görevli polis memuru A.Ö. nün 21/12/2014 Pazar günü saat 17.10 sıralarında sürücülüğünü yaptığı 11 EF 698 plaka sayılı hususi marka resmi hizmet otosu ile İlimiz Hürriyet mahallesi Özbekar Kömürcülük isimli işyeri önünde Polisevi istikametine doğru seyir halinde iken o esnada karşıdan-karşıya yaya olarak geçmekte olan 1947 doğumlu Ehlinaz Yüksek isimli bayana çarpması neticesinde trafik kazası meydana gelmiştir. Olay yerine gelen ambulans vasıtasıyla yaralı bir vaziyette Bilecik Devlet Hastanesine intikal ettirilen Ehlinaz Yüksek, Acil Serviste yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış ve aynı gün hayatını kaybetmiştir.

Günün Nöbetçi Savcısının talimatları doğrultusunda “Taksirle Öldürme” olayına karışması nedeniyle ifadesi alınan polis memuru A.Ö. hakkında hazırlanan tahkikat evrakları 22/12/2014 tarihinde Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiş olup, konu ile ilgili adli sürece devam edilmektedir.

Aynı zamanda adı geçen polis memuru hakkında, Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğü hükümleri gereği 26/12/2014 tarihli Bilecik Valiliği onaylarına binaen disiplin soruşturması da başlatılmıştır. İl Emniyet Müdürlüğü olarak trafik kazası neticesi vefat eden Ehlinaz Yüksek’ e Allah’ tan rahmet, kız kardeşi Nurtaş Doğan ile çocukları Cemil Yüksek, Cengiz Yüksek ve Sevim Yüksek ile diğer tüm yakınlarına da taziyelerimizi iletir, sabırlar dileriz.

Kaza ile ilgili olarak başlatılan adli ve idari sürecin işlemesinde yerine getirilmesi gereken tüm işlemlerin yasalar çerçevesinde yapılmakta olduğu ve hiç kimsenin endişe duymaması gerektiği hususu kamuoyu ile paylaşıyoruz.

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.