26.4 C
Bilecik
Pazar, Ekim 2, 2022

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN OTOGAR’A PARK DÜZENLEMESİ

- Reklam -
- Reklam -

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN OTOGAR’A PARK DÜZENLEMESİ

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından mevcut otogar alanına yeni düzenlemeler getirildi.

Şehrin büyümesi ve gelişmesi ile Otogar içindeki araç yoğunluğunun da artmasından dolayı Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminalini, halkımızın ve otogar esnafının daha rahat ve verimli kullanımını sağlamak amacıyla yeni düzenlemeler ve uygulamalar geliştirildi.

Bu kapsamda; Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminaline, 10 dakika duraklamalı misafir otoparkı, otogar peron izni olan araçlar için yapılan minibüs ve küçük otobüs park alanı, büyük otobüs park alanı belirleyici şerit çizgi ve tabelalar ile ayrıldı. Ayrıca Otogar içindeki işleyişi bozacak parkları önlemek amacıyla belirli alanlara park yasağı getirildi.

Misafir Otoparkında araç bekleme süresi olan 10 dakika aşan duraklama ve beklemelerde Otogar üstü olarak bilinen büyük otopark alanında uzun süreli park yapabilecekleri bildirildi.

Vatandaşların ve otogar esnafının yol işgaline ve gecikmemelere maruz kalmamaları adına yapılan bu güzel uygulama mevcut Otogar zabıtasının da denetimi altında sağlanacak.

Uygulama kapsamında düzeni sağlamak amacı ile 10 dakikayı geçen misafir otoparkındaki beklemelerde, park yasağı tabelası olan yerlere yapılan parklarda, Otogarda yolcu taşımacılığı yapan ticari araçların kendilerine tahsis edilen alanlar dışında yapılan parklara, otogar içinde ulaşımı olumsuz etkileyen ve düzenlemelere aykırı hareket eden araç ve kişilere 1608 sayılı Kanunun 1. maddesi gereği 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 32. Maddesi hükmüne göre idari yaptırım uygulanacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Zabıta Müdürü Erdem Tetik ‘’ Halkımızdan gelen istekler ve Otogardaki yolcu taşımacılığı yapan esnaflarımızın talepleri üzerine, Şehirlerarası Otobüs Terminalimizi park sorunlarından dolayı meydana gelen olumsuz olayların önüne geçebilmek ve terminalimizi daha verimli kullanabilmek için belirli düzenlemelere gidilmiştir.

Bilecik Belediyesi Belediye Yasakları ve Kurallarına İlişkin Yönetmeliğin 16. maddesinin 2. fıkrasında; “Terminalin nizam ve intizamını korumak maksadıyla Belediye Başkanlığının alacağı karara yazıhane sahipleri, işletmecileri, işletme çalışanları ve vatandaşlar uymak zorundadır.” denilmekte olup, halkımızın ve esnafımızın da bu uygulamaya duyarlı davranarak bize yardımcı olmalarını rica ediyoruz’’ dedi

zabıta otogar (2) zabıta otogar (12) zabıta otogar (14) zabıta otogar (17) zabıta otogar (21)

 

- Reklam -

YENİ HABERLER

- Reklam -

Diğer Haberler

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.